Back to homepage

Tag "Talat Xhaferi"

Xhaferi i mbijetoi interpelancës

Xhaferi i mbijetoi interpelancës

Dështoi interpelanca ndaj kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi. 43 vota të deputetëve të opozitës nuk mjaftuan që ta shkarkonin nga detyra Xhaferin, të cilin e mbrojtën 61 deputetë të shumicës parlamentare. Interpelanca e dorëzuar nga VMRO-DPMNE

Read Full Article
Ademi “spec djegës”, opozitës: Mbarë e mirë

Ademi “spec djegës”, opozitës: Mbarë e mirë

Në fotografi me kryeparlamenarin Talat Xhaferi, deputeti dhe koordintatori i grupit parlamentar te BDI, Arber Ademi ka provokuar opozitën duke u çuar porosi se janë: Mbarë e mirë, njofon gazeta Observeri Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot gjatë seancës për

Read Full Article
Interpelanca kundër tij, Xhaferi me porosi: Ditë të mbarë

Interpelanca kundër tij, Xhaferi me porosi: Ditë të mbarë

Kryeparlamentari Talat Xhaferi ka nisur ditën në punë me një postim në faqen e tij në Fejsbuk. Xhaferi ka postuar një foto të tij nga ambientet e kuvendit me mesazhin: Ditë të mbarë”, njofton gazeta Observeri. Ndryshe, sot në Kuvendin

Read Full Article