Back to homepage

Tag "Stevo Pendarovski"

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE,  Ursula von der Leyen

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE, Ursula von der Leyen

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski, sot priti në takim kryetaren e komisionit evropian, Ursula von der Leyen. Në takim është biseduar për gjendjen aktuale politike në vend dhe proceset lidhur me integrimet evropiane. KRyetarja e KE-së, Von der Leyen, konfirmoi

Read Full Article
Propozimi francez i pranueshëm për Pendarovskin

Propozimi francez i pranueshëm për Pendarovskin

Propozimi frances i modifikuar është i pranueshëm për presidentin Stevo Pendarovski. Kështu u deklarua pas takimit me Këshillin e Sigurisë ku u shqyrtua propozimi që çon vendin drejtë fillimit të negociatave me Bashkimin Evropian. Vendimi për të pranuar propozimin e

Read Full Article