Back to homepage

Tag "SHBA"

Maqedonia e Veriut merr 78 milionë dollarë nga SHBA për modernizimin e Armatës

Maqedonia e Veriut merr 78 milionë dollarë nga SHBA për modernizimin e Armatës

Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut po merr 78 milionë dollarë mbështetje amerikane në zhvillimin e kapaciteteve të saj, modernizimin, pajisjen dhe zhvillimin e kapaciteteve të mbrojtjes kibernetike. Mbështetja amerikane, siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, synon arritjen e objektivave

Read Full Article
BE dhe SHBA mirëpresin propozimin francez

BE dhe SHBA mirëpresin propozimin francez

Përparimi i rrugës së Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut drejt BE-së është vendimtar për kontinentin evropian, thanë përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikën e jashtme dhe sigurinë Josep Borrell dhe sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Read Full Article