Back to homepage

Tag "Rita Ora"

Rita Ora i tregon botës sa krenare është për vendlindjen e saj

Rita Ora i tregon botës sa krenare është për vendlindjen e saj

Gëzimi më i madh për shqiptarët është kur talenti dhe puna jonë vlerësohet në mbarë botën. Toka shqiptare është një vend me njerëz të bukur dhe shumë të talentuar, ndaj edhe bota njeh plot emra shqiptarë që ia kanë dalë.

Read Full Article
Rita Ora vjen në Shqipëri:  E emocionuar për rikthimin në Tiranën time të bukur

Rita Ora vjen në Shqipëri: E emocionuar për rikthimin në Tiranën time të bukur

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Rita Ora, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për t’u rikthyer me një koncert madhështor në kryeqytet. Koncerti do të mbahet në sheshin “Skënderbej”, në mbrëmjen e

Read Full Article
Me Rita Ora

Me Rita Ora

Read Full Article
Me Rita Ora

Me Rita Ora

Read Full Article
“Provokon”, Rita Ora!

“Provokon”, Rita Ora!

Në ditën e nxehta të Verës, yjet e show bizzit me postimet e tyre në rrjetet sociale kontibojnë që temperaturat ende të rriten, shkruan Gostivari Sot E pamëshirshme tregohet edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Së fundmi, në

Read Full Article
Rita Ora sjell foto të festës së Krishtlindjeve ndër vite

Rita Ora sjell foto të festës së Krishtlindjeve ndër vite

Ajo është njëra nga artistet shqiptare që përkujdeset në masë të madhe për vete. Bëhet fjalë për këngëtaren Rita Ora, e cila tanimë veç në Instagram numëron 16 milionë ndjekës, shkruan Arbresh Info. Shumë yje të njohur botërore uruan e

Read Full Article