Back to homepage

Tag "Palestra"

6 mënyra dembele për të humbur peshë

6 mënyra dembele për të humbur peshë

Praktikimi i ushtrimeve dhe ushqimi i shëndetshëm do tju ndihmojnë të qendroni në formë, por ka edhe disa mënyra të tjera për të djegur kalori. Shumica e tyre nuk marrin shumë kohë, dhe nësë i bëni ato rregullisht, do tju

Read Full Article
Gjashtë ushtrime të thjeshta para divanit do të ngrenë plotësisht vithet tuaja në vetëm tri javë

Gjashtë ushtrime të thjeshta para divanit do të ngrenë plotësisht vithet tuaja në vetëm tri javë

Në vend që të relaksoheni dhe të kënaqeni para televizorit, përdorni divane për zakone më të shëndetshme Nuk është sekret që çdo grua dëshiron të duket sa më mirë. Është akoma më pak sekret që të pasmet janë një nga

Read Full Article
Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Ngrënia e perimeve të stinës është e lehtë gjatë pranverës dhe verës, por kur vjen moti i ftohtë mund të jetë një sfidë e vërtetë. Megjithatë, disa perime mund t’i mbijetojnë të ftohtit, edhe nën një mbulesë bore. Njihet si

Read Full Article
Hani këto ushqime, nëse doni që t’ua forcojnë kockat

Hani këto ushqime, nëse doni që t’ua forcojnë kockat

Për të mbrojtur kockat tuaja, duhet të shtoni ushqime të pasura me kalcium, vitaminë D, e cila ndihmon trupin tuaj të absorbojë kalciumin, vitaminën C, e cila është përgjegjëse për sintezën e kolagjenit dhe fosforit. Ndërsa plakeni, është e rëndësishme

Read Full Article
Qumështi i ngrohtë, kur duhet t’a konsumoni?

Qumështi i ngrohtë, kur duhet t’a konsumoni?

Konsumimi i qumështit të ngrohtë rekomandohet në rastet e intolerancës ndaj laktozës. Qumështi i ngrohtë ndihmon organizmin për një tretje më të lehtë. Në momentin që ai ngrohet, laktoza në të shpërbëhet. Kjo ndihmon në parandalimin e problemeve të pakëndshme

Read Full Article