Back to homepage

Tag "Kuzhina"

Limonadë me fara chia: Pija e mrekullueshme për më shumë energji dhe më pak toksina!

Limonadë me fara chia: Pija e mrekullueshme për më shumë energji dhe më pak toksina!

Kjo pije quhet bombë energjike, sepse trupi juaj pas pirjes së një gote do të marrë energji dhe forcë, derisa toksinat gradualisht do të zhduken nga organizmi Limoni është ar i vërtetë i natyrës, prandaj, pos që është burimi më

Read Full Article
Tortë me limon dhe kokos: Një ëmbëlsirë që kënaq të gjitha shqisat!

Tortë me limon dhe kokos: Një ëmbëlsirë që kënaq të gjitha shqisat!

Desert freskues dhe i lehtë, perfekt për të gjitha rastet! Përbërësit: – 1 filxhan 250 ml,– 125 g gjalpë (bën edhe margarinë),– 325 g (1 konservë) qumësht të kondensuar,– 250 g biskota të bluara;– 1 gjysmë filxhani miell kokosi,– 2

Read Full Article
Sallatë me quinoa dhe perime

Sallatë me quinoa dhe perime

Kjo sallatë është me vlera ushqyese. Është e shëndetshme, me proteina dhe elementë të tjerë të ushqyeshëm, si dhe tepër e shijshme. Përbërësit: ▪ Quinoa e zier▪ Domate▪ Kastravec▪ Avokado▪ Limon▪ Qepë e kuqe▪ Vaj ulliri Përgatitja: Presim në kubikë

Read Full Article
Supë pule që shëron trupin dhe ngroh shpirtin!

Supë pule që shëron trupin dhe ngroh shpirtin!

Gatuaj diçka “në lugë”, bëje shpirtin të lumtur Nevojiten: ▪ 1.5 litra ujë▪ 1 fileto e vogël pule▪ 1 tufë zarzavate (karotë, majdanoz, selino, rrënjë majdanozi)▪ 1 qepë▪ 1 vezë▪ 2 luge miell▪ erëza të thata, kripë, piper▪ majdanoz i

Read Full Article