Back to homepage

Tag "Kuriozitete"

Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Një grua ka mbetur e shkatërruar pasi i fejuari i saj i 12-të anuloi dasmën e tyre. Monette Dias, 52 vjeçe, ka bërë tashmë 11 dasma, dhe asnjëra prej tyre nuk funksionoi. Dizajnerja nga ShBA shpresonte të gjente një bashkëshort

Read Full Article
Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Ky vit u ka treguar të gjithëve se të bësh gjithçka që mundesh për të forcuar sistemin imunitar është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe një rol kryesor kanë ushqimet që konsumoni. Përqendrimi në një regjim të shëndetshëm dhe të ekuilibruar ushqimor,

Read Full Article
Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Foka mesdhetare e njohur me emrin shkencor Monachus monachus është ndër gjitarët e rrallë të përhapur në rivierën shqiptare. Në videon e siguruar nga gazetari Mikel Marsi, kjo fokë duket në Parkun Kombëtar Detar Karaburun -Sazan, pjesë e zonave të

Read Full Article
Gjendet jetë në një planet tjetër? Është pranë një dielli që po vdes!

Gjendet jetë në një planet tjetër? Është pranë një dielli që po vdes!

Pretendimet se nuk jemi të vetmit në Univers, kanë marrë një hov të ri pas pohimit të një grupir shkencëtarësh, se mund të jetë jetë edhe në një planet tjetër, të ndodhur pranë një dielli që po vdes. Nëse kjo

Read Full Article
Metoda të shpejta për shkrirjen e akullit në xhamin e makinës suaj

Metoda të shpejta për shkrirjen e akullit në xhamin e makinës suaj

Çfarë do t’ju nevojitet ? Shishe Ujë , uthull , alkool dhe kripë . Dimri ka ardhur  edhe pse shumë njerëz i pëlqejnë aktivitetet e ndryshme që sjell dëbora – udhëtimi me patinazh, ski dhe snowboarding – dëbora gjithashtu sjell

Read Full Article
Shkon në fshat për të dëfryer fëmijët, bën zbulimin e shekullit

Shkon në fshat për të dëfryer fëmijët, bën zbulimin e shekullit

Kishte 10 vjet pa ushtruar pasionin e tij, gjetjen e monedhave dhe metaleve të çmuara me mjetet e posaçme, ato “metal detector” që tashmë shiten pothuajse kudo në treg. Por një ditë me diell, së bashku me tre fëmijët, ai

Read Full Article
S’kishte para për të paguar, 29-vjeçari e lë fëmijën e tij si garanci te taksisti

S’kishte para për të paguar, 29-vjeçari e lë fëmijën e tij si garanci te taksisti

Taksisti ka pritur të atin për rreth 40 minuta që t’i sjellë paratë dhe më pas ka shkuar në polici me fëmijën. Një situatë e pazakontë ndodhi një shofer taksie në Bratsk, në Siberinë lindore, kur një klient la një

Read Full Article
“Dielli artificial” arrin temperaturën rekord

“Dielli artificial” arrin temperaturën rekord

Dielli artificial i krijuar nga Kina ka arritur temperature rekord, plot 70 milionë gradë. EAST, i njohur si “dielli artificial”, arriti temperature pesë herë më të lartë se temperatura e Diellit, dhe e mbajti atë për një periudhë më të

Read Full Article
15 ndërtesa të pazakonshme që ushqejnë imagjinatën tuaj

15 ndërtesa të pazakonshme që ushqejnë imagjinatën tuaj

Arkitektura e vendeve të ndryshme në botë ka karakteristikat e veta, për shembull, papafingo në New York, shtëpitë zvicerane ose rrokaqiejt e Singaporit dhe Tokyos. Megjithatë, ka edhe ndërtesa që nuk kanë ngjashmëri. Për shembull, stilisti Pierre Cardin zotëron një

Read Full Article
Trejsi poston foto nga plazhi i Maldiveve

Trejsi poston foto nga plazhi i Maldiveve

Miss Trejsi Sejdini ka zgjedhur që të jetë larg të ftohtit të Kosovës në këtë fillim vit. Bukuroshja e Kosovës, Trejsi Sejdini është parë duke bërë një ecje si në piste modash. Por, në këtë rast nuk kemi të bëjmë

Read Full Article