Back to homepage

Tag "Jens Stoltenberg"

Shefi i NATO-s: Finlanda dhe Suedia do të nënshkruajnë protokollin e pranimit së shpejti

Shefi i NATO-s: Finlanda dhe Suedia do të nënshkruajnë protokollin e pranimit së shpejti

Lajmin e ka bërë të ditur shefi i NATO-s Jens Stoltenberg i cili theksoi se vendimi për anëtarësimin e tyre në aleancën ushtarake prej 30 vendesh tashmë është marrë. “Ne do të nënshkruajmë zyrtarisht protokollin e anëtarësimit të martën, me

Read Full Article