Back to homepage

Tag "Femina"

Frutat që ngadalësojnë plakjen e lëkurës

Frutat që ngadalësojnë plakjen e lëkurës

Edhe pse procesi i plakjes mund të ngadalësohet nga kujdesi i duhur i lëkurës, si dhe nga disa produkte dhe trajtime, është mirë të dimë se kemi një aleat në luftën kundër moshës edhe në ushqim. Përveç hidratimit të vazhdueshëm

Read Full Article
Trejsi poston foto nga plazhi i Maldiveve

Trejsi poston foto nga plazhi i Maldiveve

Miss Trejsi Sejdini ka zgjedhur që të jetë larg të ftohtit të Kosovës në këtë fillim vit. Bukuroshja e Kosovës, Trejsi Sejdini është parë duke bërë një ecje si në piste modash. Por, në këtë rast nuk kemi të bëjmë

Read Full Article
Si ta përshtatim pudrën në kushtet e dimrit?

Si ta përshtatim pudrën në kushtet e dimrit?

Lëkura ndryshon me stinët e vitit Të gjesh bazën e përsosur për fytyrën nuk është e lehtë, mirëpo kur e gjejmë atë të duhurën, nuk do të thotë se historia përfundon me kaq. Toni i lëkurës mund të ndryshojë me

Read Full Article
Vetulla perfekt në çdo moment: Truku arab ende po jep rezultate!

Vetulla perfekt në çdo moment: Truku arab ende po jep rezultate!

Më e mira nga e gjitha është që nuk keni nevojë për shumë para as për shumë kohë, pas përfundimit të tretmanit me siguri do të jeni të kënaqura. Edhe pse në shikim të parë duket pak e rëndësishme, vetullat

Read Full Article
Sekreti i vetullave ikonike të Brooke Shields kushton vetëm dhjetë dollarë

Sekreti i vetullave ikonike të Brooke Shields kushton vetëm dhjetë dollarë

Supermodelja 56-vjeçare zbuloi sekretet pas formës së saj ikonë të mërkurën, duke zbuluar se një nga produktet e saj të preferuara në fakt vjen nga dyqani i furnizimeve të artit. “Ja si i krijoj vetullat! Mendime, ndjenja, emocione?” shkroi ajo

Read Full Article
Megan Fox shfaqet e grimuar në mënyrë të thjesht, por shumë tërheqëse

Megan Fox shfaqet e grimuar në mënyrë të thjesht, por shumë tërheqëse

Megan Fox di të shfaqet me një pamje të bukur . Vetëm në muajt e fundit, aktorja ka shfaqur momente të shumta ikonike. Së pari, ishin flokët e saj të freskëta në MTV VMA. Pastaj ishin balluket e saj të

Read Full Article
Këto gjëra i ndodhin lëkures tuaj nëse nuk pastroni grimin para gjumit

Këto gjëra i ndodhin lëkures tuaj nëse nuk pastroni grimin para gjumit

Studimet kanë treguar se fytyra juaj grumbullon shumë papastërti nëse flini pa pastruar grimin, ndaj duhet të tregoni kujdes të veçantë për këtë pjesë. Më poshtë janë disa gjëra të dëmshme që mund t’i ndodhin lëkurës nëse nuk e pastroni

Read Full Article