Back to homepage

Tag "Dimitar Kovaçevski"

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE,  Ursula von der Leyen

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE, Ursula von der Leyen

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski, sot priti në takim kryetaren e komisionit evropian, Ursula von der Leyen. Në takim është biseduar për gjendjen aktuale politike në vend dhe proceset lidhur me integrimet evropiane. KRyetarja e KE-së, Von der Leyen, konfirmoi

Read Full Article
Propozim i mirë, të mendojmë më kokë të ftohtë, thotë Kovaçevski

Propozim i mirë, të mendojmë më kokë të ftohtë, thotë Kovaçevski

Kreu i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski në konferencën për shtyp pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski tha propozimi i ri francez për zgjidhjen e çështjes me Bullgarinë nuk dëmton gjuhën dhe identitetin maqedonas, përcjell TV21. Kovaçevski drejtuar qytetarëve tha

Read Full Article