Back to homepage

Tag "Dashuri dhe seks"

Këto shenja të zodiakut nuk kanë mëshirë në një marrëdhënie

Këto shenja të zodiakut nuk kanë mëshirë në një marrëdhënie

Gaforrja është emocionale dhe nëse ndihet sikur nuk po merr vëmendje të mjaftueshme, prisni një reagim të dhunshëm. Dashi gjithashtu nuk është një pikë e fortë durimi, ai është impulsiv dhe shpesh mund t’i thotë gjëra të shëmtuara partnerit të

Read Full Article
Ju duhet vetëm kaq për ta ndryshuar jetën e mërzitshme seksuale

Ju duhet vetëm kaq për ta ndryshuar jetën e mërzitshme seksuale

Bëhuni egoiste Ndonjëherë keni nevojë më shumë për kënaqësinë tuaj, kërkojeni atë çfarë dëshironi dhe mos u shqetësoni partnerin. Është e vërtetë që duhet të ketë një balancë, por nëse shqetësoheni gjithmonë për të ju nuk do t’a zbuloni kurrë

Read Full Article
Ja sa shpesh duhet të bëni marrëdhënie sipas shenjës së horoskopit

Ja sa shpesh duhet të bëni marrëdhënie sipas shenjës së horoskopit

Sipas shenjës së horoskopit kaq herë duhet të bëni marrëdhënie seksuale Dashi- Një herë në dy ditë Si një nga shenjat më seksuale, krah Demit dhe Akrepit, Dashi di shumë mirë të marrë atë që do dhe ta shijojë gjer

Read Full Article
Zbuloni 8 vendet e pazakonta ku mund të kryeni seksin ideal

Zbuloni 8 vendet e pazakonta ku mund të kryeni seksin ideal

Ndonëse dhoma e gjumit do të mbetet gjithmonë vendi numër një për seks, as hapësirat e tjera nuk janë për t’u nënçmuar, andaj edhe kuzhina gjendet në vendin e dytë dhe për shumicën është vend i preferuar i kënaqësisë erotike.

Read Full Article
Çfarë do të thotë të jesh autoseksual, sipas ekspertëve

Çfarë do të thotë të jesh autoseksual, sipas ekspertëve

Për dekada, seksualiteti ka qenë diçka që nuk i ka pasur gjithnjë termat e duhur për të përshkruar me saktësi atë që po ndodh me dëshirat e dikujt. Por, me kalimin e kohës, kultura ka krijuar hapësirë për njohjen e

Read Full Article
Tërheqja seksuale: Ja çfarë është më e fortë dhe çfarë vret?

Tërheqja seksuale: Ja çfarë është më e fortë dhe çfarë vret?

Të luash “lojëra” është një strategji e zakonshme që përdorin si burrat ashtu edhe gratë kur argëtohen, por ndoshta nuk do të përfitojnë nga seksualiteti juaj. Ekspertja kryesore e marrëdhënieve, Louanne Ward nga Perth, Australi, thotë se tiparet e fytyrës,

Read Full Article
I lind fëmija me ngjyrë, gruaja: Nuk është faji im, burri ka pirë shumë kafe

I lind fëmija me ngjyrë, gruaja: Nuk është faji im, burri ka pirë shumë kafe

I lind fëmija me ngjyrë, gruaja thotë se nuk është faji i saj, akuzon burrin se ka pirë shumë kafe Një grua spanjolle ka habitur të gjithë me deklaratën e saj, pasi asaj i lindi fëmija me ngjyrë. Gruaja 24-vjeçare,

Read Full Article
Sa shpesh kryejnë marrëdhënie seksuale çiftet “normale”?

Sa shpesh kryejnë marrëdhënie seksuale çiftet “normale”?

Secili mund të mendoj se ndoshta jeta e tyre seksuale është shumë aktive ose nganjëherë e pamjaftueshme, por kjo varet nga raporti ynë në çift. Secili person arrin ndonjë ditë tek pyetja “Sa shpesh është normale të bësh seks?”, shkruan

Read Full Article
Shenja delikate që partneri po ju gënjen: fërkon qafën ose prek gojën

Shenja delikate që partneri po ju gënjen: fërkon qafën ose prek gojën

Sipas ekspertëve të gjuhës së trupit, ka disa shenja shumë delikate të cilave duhet kushtuar vëmendje. Nëse partneri juaj ju fërkon hundën, prek qafën ose ju mbyll sytë, ka shumë të ngjarë që ai të mos jua thotë të vërtetën.

Read Full Article
Këto gjëra meshkujt i çmendin: Tri dëshira në seks të cilat patjetër duhet t’ua plotësoni

Këto gjëra meshkujt i çmendin: Tri dëshira në seks të cilat patjetër duhet t’ua plotësoni

Nuk janë qenie të komplikuara, përkundrazi janë shumë të thjeshtë andaj lehtë i kuptoni dëshirat e tyre në seks Ai më së shumti çmendet për… Seks nën dush Çdo mashkull e dëshiron trupin e femrës të lagur, por më së

Read Full Article