Back to homepage

Tag "Bukuri dhe Kujdes"

Përse duhet të pini ujë me xhenxhefil? Kura natyrale për stomakun, diabetin e artritin

Përse duhet të pini ujë me xhenxhefil? Kura natyrale për stomakun, diabetin e artritin

Një nga bimët më të veçanta që mund të gjeni në treg. Jo vetëm sepse është shumë natyrale, por sepse ka një shije të jashtëzakonshme e që nuk mund ta ngatërrosh me asgjë. Pak djegës, me aromë që të zgjon

Read Full Article
Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Katër zakonet kryesore të pashëndetshme, pirja e duhanit, dieta e varfër, mungesa e stërvitjes dhe konsumimi i madh i alkoolit, i heqin njeriut mesatarisht rreth gjashtë vjet jetë, sipas një studimi të ri shkencor kanadez. Studiuesit, të udhëhequr nga profesori

Read Full Article
Gjërat që burrat duan më së shumti tek gratë

Gjërat që burrat duan më së shumti tek gratë

Të duash dikë varet jo vetëm nga aspekti fizik, por edhe nga qëndrime të ndryshme të rëndësishme që me siguri do të krijojnë atë person të mrekullueshëm, si atë që transmetoni, vizionin tuaj të jetës dhe shumë gjëra të tjera.

Read Full Article
Zbuloni si ndikon ngrënia e mëngjesit tek aktiviteti i trurit gjatë ditës

Zbuloni si ndikon ngrënia e mëngjesit tek aktiviteti i trurit gjatë ditës

Një studim i fundit të cilit i referohet ka zbuluar se ngrënia e mëngjesit ka një ndikim domethënës në shëndetin e trurit. Ky vakt ndikon në çlirimin e disa substancave që ngjallin ndjenja të mira dhe emocione pozitive. Studiuesit e

Read Full Article
Asnjëherë mos i lani flokët me shampo dy herë dhe aplikojeni balsamin ekskluzivisht kështu

Asnjëherë mos i lani flokët me shampo dy herë dhe aplikojeni balsamin ekskluzivisht kështu

Floktarja britanike Louise Galvin zbulon gabimet më të zakonshme që bëjmë kur i lajmë dhe kujdesemi për flokët Nuk ka nevojë të lani flokët dy herë me shampo, sepse në këtë mënyrë gjëndrat dhjamore në kokë aktivizohen dhe më pas

Read Full Article
Buzëkuqe me tone elegante për çdo ditë: Magjia e buzëve pastel

Buzëkuqe me tone elegante për çdo ditë: Magjia e buzëve pastel

Nuancat e buta i japin fytyrës një pamje delikate dhe janë të lehta për t’u aplikuar çdo ditë, sigurisht që nuk do të duken të tepruara Zgjidhni pigmente rozë të butë ose pak vjollcë, por bën edhe ato ngjyra të

Read Full Article
Vetëm një linjë: Lapsi metalik si bazë e stilit të grimit

Vetëm një linjë: Lapsi metalik si bazë e stilit të grimit

Zgjidhni tonet e argjendit, floririt, jeshiles, vjollcës ose blusë, të cilat do të theksojnë bebëzën e syrit Ngjyrat e gurëve gjysmë të çmuar, si smeraldi, safiri dhe tonalitetet e dheut të përmirësuara me grimca me shkëlqim janë në vend të

Read Full Article