Back to homepage

Tag "BE"

BE dhe SHBA mirëpresin propozimin francez

BE dhe SHBA mirëpresin propozimin francez

Përparimi i rrugës së Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut drejt BE-së është vendimtar për kontinentin evropian, thanë përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikën e jashtme dhe sigurinë Josep Borrell dhe sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Read Full Article
Çështjet e Ballkanit Perëndimor do të jenë pikat e diskutimit, në mbledhjen e BE-së

Çështjet e Ballkanit Perëndimor do të jenë pikat e diskutimit, në mbledhjen e BE-së

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria më datë 7 korrik mund të marrin vendimin e madh drejt nisjes së negociatave me Bashkimin Evropian, kjo pasi pikërisht në atë datë do të ndodh mbledhja e 27 ambasadorëve të BE-së të cilët do

Read Full Article