Back to homepage

Vera 2022

Me këtë ndryshim, Semi po duket si loçkë

Me këtë ndryshim, Semi po duket si loçkë

Semi Jaupaj, ishte njëra nga pjesëmarrëset në Big Brother Vip Albania. Karrierën e ka nisur si këngëtare dhe po vazhdon të sjellë këngë shumë të bukura dhe të dëgjuara, shkruan ORAinfo. Hyrja e Saj në formantin e Bigut ia hapi

Read Full Article
Si ta përdorim dhe sa i rëndësishëm është kremi kundër diellit?

Si ta përdorim dhe sa i rëndësishëm është kremi kundër diellit?

Kanceri i lëkurës është kanceri më i zakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po përhapet gjithnjë e më shumë. Sipas të dhënave, 20% e amerikanëve pritet të vuajnë nga kanceri i lëkurës. Problemi është global. Faktori kryesor

Read Full Article
I nxehti afrikan, 5 shenja të trupit që nuk duhen nënvlerësuar

I nxehti afrikan, 5 shenja të trupit që nuk duhen nënvlerësuar

Parashikohet se moti në ditët në vijim do të përfshihet nga vapa afrikane me temperatura më të larta se normalja. Temperatura mund të kalojë 40°, duke vendosur rekorde të reja. Një situatë anormale që kërkon vëmendje të tepërt. Përveç bezdisjeve

Read Full Article
Ndryshimi i klimës, plazhe që zhduken dhe nxehtësi ekstreme. Turizmi në rrezik?

Ndryshimi i klimës, plazhe që zhduken dhe nxehtësi ekstreme. Turizmi në rrezik?

Plazhe që zhduken, nxehtësi ekstreme, uragane, pista skish që shkrijnë, të gjitha këto ndikojnë edhe tek industria e turizmit. Edhe pse jo në atë masë që ishte menduar. Kush do të shohë nga afër pasojat e ndryshimeve klimatike, duhet vetëm

Read Full Article
Si të qëndroni të freskët pa ndezur kondicionerin

Si të qëndroni të freskët pa ndezur kondicionerin

Pavarësisht nëse jeni pa energji, duke duruar nxehtësinë ekstreme ose duke u përpjekur të kurseni para, ka mënyra për t’u ndjerë rehat pa ftohje artificiale. Nxehtësia mund të nxisë aktivitete argëtuese verore, por trupi nuk duhet të jetë shumë i

Read Full Article
Grim në plazh? Tre këshilla që hija juaj të mos “thyhet”

Grim në plazh? Tre këshilla që hija juaj të mos “thyhet”

Një problem vendimtar me të cilin përballeni gjatë verës është të mos ‘tradhtoheni’ nga hija që dëshironi të mbani në sytë tuaj, pavarësisht kushteve të pafavorshme që me të drejtë kërkohet të përballeni. Temperaturat e larta, djersa, rritja e sekretimit

Read Full Article
Bukuroshet shqiptare sjellin disa sugjerime për veshjet gjatë pushimeve verore

Bukuroshet shqiptare sjellin disa sugjerime për veshjet gjatë pushimeve verore

Të dukeni bukur gjatë pushimeve në plazh nuk mjafton vetëm të keni bikini të bukura, por edhe të keni një mantel ose kimono të bukur sipër gjatë kohës kur jeni në lokal apo në një restorant. Bora Zemani teksa mban

Read Full Article
Kjo është çanta moderne e kësaj vere

Kjo është çanta moderne e kësaj vere

Çanta Afu ka mbetur në errësirë ​​për më shumë se dy vjet, ndërsa tashmë është kthyer si pjesë e pandarë e përditshmërisë sonë. Çantat në formë gjysmëhëne lënë në hije çdo lloj tjetër dhe tërheqin vëmendjen e setit të modës. Forma

Read Full Article
Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

Vera është një kohë e shkëlqyeshme për të zbardhur pak flokët ose për të marrë pikat kryesore që të përshtaten me shkëlqimin veror të lëkurës tuaj dhe të merrni ngjyrën e lakmuar të flokëve tuaj. Por si mund ta mbani

Read Full Article
Këto çanta plazhi janë ideale dhe për daljet tuaja të përditshme

Këto çanta plazhi janë ideale dhe për daljet tuaja të përditshme

Kur flasim për çantat e plazhit zakonisht na shkon mendja tek çanta prej kashte. Kjo konsiderohet si modeli perfekt për të mbajtur gjërat tuaja në det, si falë qëndrueshmërisë ashtu edhe stilit që ofron. Vitet e fundit kemi parë që

Read Full Article