Back to homepage

Uncategorized

Konkurs për zgjedhjen e kryetarit të ri të Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar

Konkurs për zgjedhjen e kryetarit të ri të Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar

Këshilli i Prokurorëve ka shpallur konkurs për zgjedhjen e kryetarit të ri të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Afati për paraqitje në konkurs është 15 ditë. Në përputhje me ligjin për prokurorë publik, për këtë pozicion

Read Full Article
Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier, në katin e katërt të një pallati. Shpërthimi në në lagjen “8 Shkurti” ka alarmuar banorët, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima apo të lënduar. Dyshimet e para janë

Read Full Article
Bullgaria me rekord viktimash dhe rastesh me koronavirus

Bullgaria me rekord viktimash dhe rastesh me koronavirus

Bullgaria raportoi të martën shifra rekorde të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus. Sipas të dhënave zyrtare, 243 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit, ndërsa 5,863 janë infektuar. Pandemia në Bullgari, vendin me normën më të ulët

Read Full Article
Krijohet virusi “binjak” me Covid-19

Krijohet virusi “binjak” me Covid-19

Një ekip studiuesish nga Universiteti Rockefeller në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me Institutin Zviceran të Virologjisë dhe Imunologjisë, kanë krijuar një virus identik me SARS-CoV-2. Bëhet fjalë për një version që nuk infekton, me të cilin synohet

Read Full Article
Ish-presidenti Bill Clinton shtrohet në spital

Ish-presidenti Bill Clinton shtrohet në spital

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, u shtrua në spital, me një infeksion që nuk lidhet me sëmundjen COVID-19, njoftoi zëdhënësi i tij, Angel Urena. Në një postim në Twitter, ai tha se Clinton u pranua në një spital të Kalifornisë, por

Read Full Article
Lëkundje tërmeti në Kroaci

Lëkundje tërmeti në Kroaci

Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter goditi Kroacinë mbrëmjen e kësaj të mërkure. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra ishte 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno. Deri më tani nuk raportohet për dëme

Read Full Article
Fenomen i rrallë qiellor në Greqi/ Nata bëhet ditë për disa sekonda

Fenomen i rrallë qiellor në Greqi/ Nata bëhet ditë për disa sekonda

Fenomen i rrallë natyror në Greqi. Banorët e Athinës dhe Evrosit në Greqi, mbrëmjen e kaluar u bënë dëshmitarë të një fenomeni të pazakontë. Gjatë natës së kaluar rreth orës 23:00, një meteor i ndritshëm hyri me shpejtësi në atmosferë

Read Full Article
Messi, Di Maria e Neymar mungojnë kundër Clermont

Messi, Di Maria e Neymar mungojnë kundër Clermont

Futbollistët Lionel Messi, Neymar, Angel Di Maria dhe Leandro Paredes nuk do të mund të paraqiten nesër në ndeshjen e radhës të Paris Saint-Germain. Në kuadër të xhiros së pestë të Ligës 1 të Francës, gjiganti francez PSG do të

Read Full Article
Cristiano Ronaldo debuton ndaj Newcastle

Cristiano Ronaldo debuton ndaj Newcastle

Cristiano Ronaldo do të bëjë debutimin e tij të dytë te Manchester United të shtunën. Këtë e pohoi vetë trajneri Ole Gunnar Solskjaer, por pa përcaktuar nëse do ta nisë nga fillimi i sfidës së Premier Ligës kundër Newcastle, në

Read Full Article
Lika: Tirana luan gjithmonë për titull, duam ta nisim mbarë sezonin

Lika: Tirana luan gjithmonë për titull, duam ta nisim mbarë sezonin

Portieri Ilion Lika ishte në krah të trajnerit Orges Shehi në konferencën për shtyp të klubit të Tiranës, në prag të startit të Kategorisë Superiore dhe deklaroi se objektivi i bardhebluve këtë sezon do të jetë titulli kampion, teksa nuk

Read Full Article