Bankat në RMV mund të rrisin normën e interesit

Bankat në RMV mund të rrisin normën e interesit

Bankat në Maqedoninë e Veriut nuk e përjashtojnë mundësinë e rritjes së normës së interesit që vlerësohet të jetë një nga masat kryesore për përballje me inflacionin që ka arritur në 16.8 përqind. Nga banka nuk sqarojnë se kur dhe

Read Full Article
Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Mediat ftohen të ndjekin aktivitetet e institucioneve përmes “emaileve” partiake. Kjo ndodhi me partinë Alternativa dhe drejtorin e  Qendrës Sociale në Shkup që vjen nga kjo parti, përcjell Flaka “Ju fotojmë që ta ndiqni hapjen solemne të Qendrës Sociale për

Read Full Article
Maqedonia e Veriut merr 78 milionë dollarë nga SHBA për modernizimin e Armatës

Maqedonia e Veriut merr 78 milionë dollarë nga SHBA për modernizimin e Armatës

Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut po merr 78 milionë dollarë mbështetje amerikane në zhvillimin e kapaciteteve të saj, modernizimin, pajisjen dhe zhvillimin e kapaciteteve të mbrojtjes kibernetike. Mbështetja amerikane, siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, synon arritjen e objektivave

Read Full Article
Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza energjetike më shumë do të ndjehet gjatë sezonit të dimrit, kur termometri shkon në minus. Por, si do ja dalim këtë për tu ngrohur? Rrija e çmimeve të energjisë elektrike por edhe të burimeve të tjera energjetike është dyfishuar.

Read Full Article
Java e ardhshme është vendimtare për energjinë elektrike dhe ekonominë

Java e ardhshme është vendimtare për energjinë elektrike dhe ekonominë

Javën e ardhshme duhet të dihet se nga do të blihet energjia elektrike për ekonominë, ndërsa për qytetarët dhe kompanitë e vogla që janë në tregun e rregulluar, siç sigurojnë autoritetet, furnizimi me energji elektrike është i sigurt. Qeveria thotë

Read Full Article
Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Me mbrëmjen finale ka përfunduar festivali i gjashtë ndërkombëtar i Teatrit “Othello”, në Gostivar, njofton Gostivari Sot Juria në përbërje Shengyl Ismaili, Vjollca Bekteshi Hamiti, Viktorija Stepanoska ndau çmimet e edicionit të sivjetshëm Aktorja më e mirë u shpallë Klimentina

Read Full Article
Krejt çka dihet rreth vrasjes së mbrëmshme në Gostivar!

Krejt çka dihet rreth vrasjes së mbrëmshme në Gostivar!

Mbrëmë në Gostivar, ashtu siç raportoi Gostivari Sot, rreth orës 19 e 30 u vra me armë zjarri në oborrin e shtëpisë 28 vjeçari Gent Asani. Rreth orës 19 e 40 i ndjeri ishte hospitalizuar në Spitalin e Gostivarit. Atje

Read Full Article
10 orë fjalim, deputetja e VMRO-DPMNE-së thyen rekord në Kuvend

10 orë fjalim, deputetja e VMRO-DPMNE-së thyen rekord në Kuvend

Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Beti Stamenkovska Trajkovska theu rekordin për fjalimin më të gjatë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Ajo foli deri në mëngjes herët në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime në seancën ku prokurori republikan Lubomir Joveski

Read Full Article
Beteja për drejtësi, KSHPK – Taravari | VIDEO

Beteja për drejtësi, KSHPK – Taravari | VIDEO

Një betejë për drejtësi ka hapur fron mes Komisionit shtetëror për parandalimin e korrupsionit dhe kryetarit të Gostivarit, Arben Taravari, shkruan Flaka në kronikën speciale dedikuar debatit publik Taravari – KSHPK. Komisioni shtetëror për parandalimin e korrupsionit denoncoi që më

Read Full Article
Dua Lipa na ç’mendi fare | FOTO SESION

Dua Lipa na ç’mendi fare | FOTO SESION

Le të shkojmë në festë, me këtë porosi dhe duke aluduar për festën e ditëlindjes, Dua Lipa ka tkurur rrjetet sociale me fotografi të jashtëzakonshme, shkruan Flaka Me fustan të zi, elegante dhe tepër tërheqëse, këngëtarja me famë botërore shfaq

Read Full Article