Back to homepage

TOP FEMINA

Edmond Dhrami me ekspozitë personale në Gostivar

Edmond Dhrami me ekspozitë personale në Gostivar

Piktori i mirënjohur shqiptar Edmond Dhrami, në Galerinë e Qendrës për Kulturë në Gostivar, çeli ekspozitën personale. Në prani të dashamirëve të artit të ardhur nga Gostivari dhe qytetet e tjera, ceremonia e hapjes kaloi në frymë impozante. “Falenderoj nga

Read Full Article
Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Në emisionin “Në qendër” [Во Центар] të gazetarit Vasko Eftov i pranishëm ishte analisti politik, Agim Jonuzi. E pjesa më e madhe e emisionit iu dedikua BDI, Ali Ahmetit dhe UÇK-së. Debati i ashpër mes Jonuzit dhe Eftovit u zhvillua

Read Full Article
Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,59% në raport me vendimin e datës 5.10.2022. Çmimi i shitjes me pakicë i ЕURODIZELIT (D-Е

Read Full Article
Rexhepi thotë se Kasami e përjashtoi nga Besa përmes rrjeteve sociale

Rexhepi thotë se Kasami e përjashtoi nga Besa përmes rrjeteve sociale

Mua më ka përjashtu partia ime politike, kështu tha Kastriot Rexhepi në emisionin “Rruga Drejtë” në Alsat, duke thënë se partia e tij nuk ka pranuar që të ketë mbledhje të organeve. “Partia ime më ka përjashtuar, duke mos pranuar

Read Full Article
A po ndahet BDI-ja në Maqedoninë e Veriut?

A po ndahet BDI-ja në Maqedoninë e Veriut?

Analisti politik dhe botuesi i gazetës “Lajm” në Maqedoninë e Veriut, Fejzi Hajdari ka folur në lidhje me atë se a po ndahet BDI-ja në Maqedoninë e Veriut? Ai në “Edicionin Special” në Klan Kosova u shpreh përçarja brenda këtij

Read Full Article
17 vite ETC, surpriza, zbritje e dhurata për konsumatorët

17 vite ETC, surpriza, zbritje e dhurata për konsumatorët

17 Vite rrugëtim së bashku me ETC. Festa e vitit për ju. ETC – Gostivar i bashkohet festës së madhe të 17 vjetorit të themelimit të kompanisë Elkos Group. Kompania Elkos Group u themelua në vitin 1989 nga Ramiz Kelmendi.

Read Full Article
Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet e Maqedonisë së Veriut?

Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet e Maqedonisë së Veriut?

Në bazë të përditësimit të të dhënave të Ministrisë për Shoqëri Informative dhe Administratë, në përputhje me Ligjin për të punësuarit në sektorin publik në institucionet e shtetit, shqiptarët duhet të përfaqësohen në administratë me 30 për qind në përputhje

Read Full Article
Vrasja në Gostivar. Çka thonë nga Policia dhe Prokuroria?

Vrasja në Gostivar. Çka thonë nga Policia dhe Prokuroria?

Pas ngjarjes tragjike të mbrëmjes të së shtunës në Gostivar, ku ngeli i vdekur një 28 vjeçar që u sulmua me armë zjarri, janë prononcuar nga Policia dhe Prokuroria Themelore Publike në Gostivar. Nga Prokuroria konfirmuan informacionin që dha Gostivari

Read Full Article
Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokurori kujdestar publik nga Prokuroria themelore publike Gostivar kreu ekspertizë në vendin e ngjarjes në afërsi të shtëpisë familjare në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku mbrëmë u gjetë trupi i pajetë 28 vjeçarit me plagë nga armë zjarri në

Read Full Article
Rreziku nga varfëria, Shqipëria kryeson Europën me 43 për qind të popullsisë

Rreziku nga varfëria, Shqipëria kryeson Europën me 43 për qind të popullsisë

Shqipëria ka gati gjysmën e popullsisë në rrezik për të qenë i varfër. Sipas të dhënave të fundit të EUROSTAT-it, 21.6 për qind e popullsisë në 27 vendet e anëtarë të BE-së ishin të rrezikuar nga varfëria dhe përjashtimi social

Read Full Article