Back to homepage

Kuriozitete

Pas 25 vitesh martesë, kryebashkiaku i Kievit dhe Natalija Klitschko drejt divorcit?

Pas 25 vitesh martesë, kryebashkiaku i Kievit dhe Natalija Klitschko drejt divorcit?

Ish-kampioni i boksit dhe kryetari aktual i Kievit, Vitaly Klitschko, po divorcohet nga gruaja e tij, Natalia, pas 25 vitesh martesë. “Vendimi për divorc ishte i ndërsjellë”, ka konfirmuar Klitschko për mediat ukrainase. Klitschko shpjegoi se ai dhe gruaja e

Read Full Article
Drejtori i Pfizerit infektohet me CoVid-19

Drejtori i Pfizerit infektohet me CoVid-19

Drejtori ekzekutiv i kompanisë farmaceutike Pfizer, Albert Bourla, ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19 dhe se ka simptoma të lehta, pavarësisht se është vaksinuar me katër doza, raporton Reuters. Ai theksoi se ka filluar

Read Full Article
Faqe e Dua Lipa në Facebook, administrohet nga 265 administratorë në 31 shtete të Botës!

Faqe e Dua Lipa në Facebook, administrohet nga 265 administratorë në 31 shtete të Botës!

Janë gjithsej 265 administratorë që menaxhojnë faqe zyrtare të Dua Lipa në Facebook. 87 nga Kanadaja, 41 nga SHBA, 20 nga Mbretëria e Bashkuar, 12 nga Franca, 11 nga Holanda, nga Gjermania, e kështu me radhë, shkruan Gazeta Observeri Canada

Read Full Article
Janë 4 mite të rreme rreth shalqirit që nuk duhet t’i besoni më

Janë 4 mite të rreme rreth shalqirit që nuk duhet t’i besoni më

Kryefjala e padiskutueshme e verës, shalqiri është një frut freskues, që shuan etjen dhe gati për të na ndihmuar në ditët më të nxehta të vitit. I ëmbël dhe me sheqer, me pak kalori dhe i pasur me ujë, ky

Read Full Article
Pasaportat më të fuqishme në botë, kryesojnë aziatiket, ku renditet RMV, Shqipëria e Kosova

Pasaportat më të fuqishme në botë, kryesojnë aziatiket, ku renditet RMV, Shqipëria e Kosova

Japonia, Singapori dhe Koreja e Jugut kanë pasaportat më të fuqishme ndërsa bota vazhdon të rikuperohet nga Covid-19, duke përmbysur renditjen e para pandemisë që dominohej nga shtetet europiane. Një pasaportë japoneze ofron hyrje në 193 vende, një më shumë

Read Full Article
Pas 15 vitesh martesë, Borkica e braktisë. Është divorci i dytë i Gruevskit!

Pas 15 vitesh martesë, Borkica e braktisë. Është divorci i dytë i Gruevskit!

Katër vite nga arratisja e Nikolla Gruevskit në Hungari, gruaja e tij, Borkica Gruevska ka kërkuar zyrtarisht divorcin nga ai. Gruevska kërkesën e saja e ka dorëzuar në Gjykatën themelore civile në Shkup, e cila është publikuar edhe në numrin

Read Full Article
Mahnitet nga bukuritë e Kosovës. Ndanë pamjet  me milione njerëz në rrjetet sociale!

Mahnitet nga bukuritë e Kosovës. Ndanë pamjet me milione njerëz në rrjetet sociale!

Alan Wurman apo siç njihen nga videot e tij, Alans Theory është një muzikant nga Santiago, Chile që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ai që një kohë të gjatë po bën video nëpër vende të

Read Full Article
Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Një grua ka mbetur e shkatërruar pasi i fejuari i saj i 12-të anuloi dasmën e tyre. Monette Dias, 52 vjeçe, ka bërë tashmë 11 dasma, dhe asnjëra prej tyre nuk funksionoi. Dizajnerja nga ShBA shpresonte të gjente një bashkëshort

Read Full Article
Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Ky vit u ka treguar të gjithëve se të bësh gjithçka që mundesh për të forcuar sistemin imunitar është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe një rol kryesor kanë ushqimet që konsumoni. Përqendrimi në një regjim të shëndetshëm dhe të ekuilibruar ushqimor,

Read Full Article
Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Foka mesdhetare e njohur me emrin shkencor Monachus monachus është ndër gjitarët e rrallë të përhapur në rivierën shqiptare. Në videon e siguruar nga gazetari Mikel Marsi, kjo fokë duket në Parkun Kombëtar Detar Karaburun -Sazan, pjesë e zonave të

Read Full Article