Back to homepage

Bukuri dhe Kujdes

Është Arta Memedi | FOTO SESION

Është Arta Memedi | FOTO SESION

Këngëtarja e famshme Arta Memedi na përshëndet nga Greqia ku po duket se me vonesë po kalon pushimet verore. Sigurisht me arsye, mbase ka pasur agjendë të ngjeshur gjatë sezonit të Verës si këngëtare. Por ky nuk është lajmi. Lajmi

Read Full Article
Do të çmendeni, Beniada Nishani reklamon veshje të brendshmet të një brendi!

Do të çmendeni, Beniada Nishani reklamon veshje të brendshmet të një brendi!

Beniada Nishani është njëra ndër ish banoret që është pëlqyer e është komentuar më së shumti brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”. Ajo ka marrë vëmendje të veçantë edhe jashtë shtëpisë. Së fundmi ajo është shfaqur tepër tërheqëse gjysëmlakuriq me

Read Full Article
Përse duhet të pini ujë me xhenxhefil? Kura natyrale për stomakun, diabetin e artritin

Përse duhet të pini ujë me xhenxhefil? Kura natyrale për stomakun, diabetin e artritin

Një nga bimët më të veçanta që mund të gjeni në treg. Jo vetëm sepse është shumë natyrale, por sepse ka një shije të jashtëzakonshme e që nuk mund ta ngatërrosh me asgjë. Pak djegës, me aromë që të zgjon

Read Full Article
Test personaliteti: Ajo që ëndërroni tregon shumë për ju dhe jetën tuaj

Test personaliteti: Ajo që ëndërroni tregon shumë për ju dhe jetën tuaj

Ëndrrat nuk janë thjesht imazhe dhe mendime të rastësishme që shfaqen në kokën tuaj nga hiçi ndërsa flini. Sipas besimeve të vjetra, ata mund të parashikojnë të ardhmen, kështu që shumë përpiqen të interpretojnë atë që u thonë ëndrrat e

Read Full Article
Ngjyra dhe forma e syve, lidhja me shëndetin 

Ngjyra dhe forma e syve, lidhja me shëndetin 

Ngjyra dhe forma e syve janë tregues të rëndësishëm të shëndetit të njeriut dhe sëmundjeve që i kanosen. Njerëzit me sy të kaltër apo jeshilë janë më të prirur të preken nga disa probleme shëndetësore. Individët me sy kafe mund

Read Full Article
Sa minuta ju duhen për të fjetur? Ja kur duhet të shqetësoheni për problemet me gjumin

Sa minuta ju duhen për të fjetur? Ja kur duhet të shqetësoheni për problemet me gjumin

Momenti që shtrihesh për të fjetur në shumë raste shoqërohet me numërimin e pavullnetshëm të minutave deri sa gjumi të vijë. Studimet, kanë treguar se të paktën 75 përqind e njerëzve shqetësohen për kohën që u nevojitet t’i zërë gjumi.

Read Full Article
Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Katër zakonet kryesore të pashëndetshme, pirja e duhanit, dieta e varfër, mungesa e stërvitjes dhe konsumimi i madh i alkoolit, i heqin njeriut mesatarisht rreth gjashtë vjet jetë, sipas një studimi të ri shkencor kanadez. Studiuesit, të udhëhequr nga profesori

Read Full Article
Pse disa njerëz kanë më shumë ftohtë se të tjerët?

Pse disa njerëz kanë më shumë ftohtë se të tjerët?

Keni veshur dy pulovra,  çorape të trasha dhe  xhup, por përsëri keni ftohtë? A e keni pyetur veten, “pse unë kam, ftohtë dhe të tjerët jo? Mjekja e greke, Anastasia Moschovaki, tregon arsyet kryesore, se pse disa kanë shumë ftohte

Read Full Article
​Si ndikon ngrënia vonë në trupin tonë?

​Si ndikon ngrënia vonë në trupin tonë?

Nëse jeni ndër ata që ju pëlqen të përballoni një darkë vonë, atëherë duhet të dini se si këto vakte nate ndikojnë në peshë, por edhe në shëndetin e trupit. Nuk është rastësi që shumë nga fëmijët e botës përhapin

Read Full Article
6 mënyra dembele për të humbur peshë

6 mënyra dembele për të humbur peshë

Praktikimi i ushtrimeve dhe ushqimi i shëndetshëm do tju ndihmojnë të qendroni në formë, por ka edhe disa mënyra të tjera për të djegur kalori. Shumica e tyre nuk marrin shumë kohë, dhe nësë i bëni ato rregullisht, do tju

Read Full Article