Back to homepage

Kuriozitete

Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Gruas që u martua 11 herë, i dështon edhe martesa e 12-të

Një grua ka mbetur e shkatërruar pasi i fejuari i saj i 12-të anuloi dasmën e tyre. Monette Dias, 52 vjeçe, ka bërë tashmë 11 dasma, dhe asnjëra prej tyre nuk funksionoi. Dizajnerja nga ShBA shpresonte të gjente një bashkëshort

Read Full Article
Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Njihuni me ushqimet që mund të jenë duke dëmtuar imunitetin tuaj

Ky vit u ka treguar të gjithëve se të bësh gjithçka që mundesh për të forcuar sistemin imunitar është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe një rol kryesor kanë ushqimet që konsumoni. Përqendrimi në një regjim të shëndetshëm dhe të ekuilibruar ushqimor,

Read Full Article
Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Pamjet unike! Foka mesdhetare dhuron spektakël në brigjet e Parkut Karaburun-Sazan

Foka mesdhetare e njohur me emrin shkencor Monachus monachus është ndër gjitarët e rrallë të përhapur në rivierën shqiptare. Në videon e siguruar nga gazetari Mikel Marsi, kjo fokë duket në Parkun Kombëtar Detar Karaburun -Sazan, pjesë e zonave të

Read Full Article
Gjendet jetë në një planet tjetër? Është pranë një dielli që po vdes!

Gjendet jetë në një planet tjetër? Është pranë një dielli që po vdes!

Pretendimet se nuk jemi të vetmit në Univers, kanë marrë një hov të ri pas pohimit të një grupir shkencëtarësh, se mund të jetë jetë edhe në një planet tjetër, të ndodhur pranë një dielli që po vdes. Nëse kjo

Read Full Article
Habisin shkencëtarët: Dinosaurët i shpëtuan një pandemie gripi miliona vjet më parë!

Habisin shkencëtarët: Dinosaurët i shpëtuan një pandemie gripi miliona vjet më parë!

Dinosaurët i mbijetuan një pandemie gripi 150 milionë vjet më parë, thonë palentologë amerikanë. Ata kanë gjetur gjurmë të një sëmundjeje respiratore të ngjashme me gripin tek kockat e një diplodoku, të pagëzuar me emrin Dolly. Eksperti Cary Woodruf shprehet

Read Full Article
Shkencëtarët zbulojnë krijesën misterioze në oqean

Shkencëtarët zbulojnë krijesën misterioze në oqean

Shkencëtarët në Zelandën e Re kanë zbuluar një peshkaqen fantazmë të sapolindur. Peshkaqeni fantazmë u gjet në një thellësi prej rreth 1,200 metrash në Chatham Rise, zonë në brigjet lindore të ishullit. Zbulimi shumë i rrallë u bë gjatë një

Read Full Article
7 arsyet pse zgjoheni me hundë të bllokuara edhe kur nuk jeni të sëmurë

7 arsyet pse zgjoheni me hundë të bllokuara edhe kur nuk jeni të sëmurë

Hundët e bllokuara janë shumë të bezdisshme sidomos në mëngjes kur sapo jeni zgjuar nga gjumi. Shpesh pas këtij problemi fshihet një ftohje ose një infeksion tjetër viral që zakonisht lehtësohet vetë brenda një jave. E megjithatë ekzistojnë shumë shkaqe

Read Full Article
Çaji i duhur kundër baktereve që ju sëmurin, si ta përgatisni

Çaji i duhur kundër baktereve që ju sëmurin, si ta përgatisni

Çajrat ngrohtë dhe aromatikë janë mënyra më e mirë për të kaluar pasditet e vjeshtës apo dimrit. Gjithsesi përveçse janë aromatikë e të shijshëm, vlerën e vërtetë e marrin tek shëndeti që i dhurojnë organizmit. Që nga lashtësia mund të

Read Full Article
Katër shenjat më të përgjegjshme të horoskopit

Katër shenjat më të përgjegjshme të horoskopit

Shumë do të pajtohen se këto janë disa nga tiparet më të mira që mund të gjejmë te një mik apo partner. Këto janë katër shenjat e zodiakut konsiderohen si më të përgjegjshmet dhe tejet besnike sipas astrologjisë. Demi Demi

Read Full Article
Horoskopi për ditën e mërkurë, 26 janar 2022

Horoskopi për ditën e mërkurë, 26 janar 2022

Dashi Kjo ditë do të jetë e mbushur me kontraste, të cilat do arrini që ti përballoni qetësisht. Jeni në kërkim të gjërave të reja dhe me ndikimin tranzit të Marsit tek të lindurit e kësaj shenje, është shumë e

Read Full Article