Në pikë të verës, Ronela ia huq me stilin e veshjes

Në pikë të verës, Ronela ia huq me stilin e veshjes

Ronela Hajati, vazhdon të jetë shumë aktive në jetën artistike shqiptare. Këtë verë ajo ka qenë më shumë se kurrë aktive, duke sjellë këngë shumë ritmike të cilat janë dëgjuar shumë, shkruan ORAinfo. Madje, suksesin e saj ajo është duke

Read Full Article
Ky është rrëfimi rrëqethës i Yllka Gashit deri sa largohet për në Amerikë

Ky është rrëfimi rrëqethës i Yllka Gashit deri sa largohet për në Amerikë

Aktorja kosovare, Yllka Gashi, teksa po nisej për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka dedikuar disa vargje për vendlindjen e saj Prishtinën Gashi ka shtatë vite që është shpërngulur në Amerikë, me bashkëshortin e saj Albianin dhe vajzën e

Read Full Article
Mënyra më e mirë për të zëvendësuar lëngjet e humbura pas stërvitjes?

Mënyra më e mirë për të zëvendësuar lëngjet e humbura pas stërvitjes?

Ju mund të mendoni se përgjigja për këtë pyetje është mjaft e qartë: duke pirë shumë ujë. Epo kjo është edhe nuk është e saktë. E rëndësishme është të mbani ekuilibrin e duhur kur rihidratoheni pas stërvitjes. Nëse pini shumë

Read Full Article
Tendenca e xhinseve që do ta shihni kudo gjatë verës

Tendenca e xhinseve që do ta shihni kudo gjatë verës

Xhinsi ka dëshmuar se nuk del kurrë nga moda. Ndonëse temperaturat e larta mund të mos na lejojnë të veshim xhinset tona të preferuara gjatë gjithë kohës, ka shumë pjesë të ndryshme që mund të përshtaten. Xhinset e shkurtra të

Read Full Article
Nëse dëshironi të bëheni gati brenda pesë minutave, ky është fustani që ju nevojitet

Nëse dëshironi të bëheni gati brenda pesë minutave, ky është fustani që ju nevojitet

Teksa jemi në muajt e ngrohët, duhet të dini se fustanet në formën e këmishave janë këtu për t’ju shpëtuar këtë verë. Për fillestarët, le të trajtojmë faktin se ky artikull konsiderohet të jetë pak i mërzitshëm. Arsyetimi? Shpesh na

Read Full Article
5 gabimet që bëni kur ecni, pa i vënë re

5 gabimet që bëni kur ecni, pa i vënë re

Ecja është një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur në formë, nuk kushton asgjë dhe kërkon – nëse dëshironi – pak kohë. Por që të jetë e dobishme, duhet të jeni shumë të kujdesshëm që të mos bëni disa gabime.

Read Full Article
Gjumi mënyrë e dobishme për të hequr kilogramët e tepërt

Gjumi mënyrë e dobishme për të hequr kilogramët e tepërt

Të bërit më shumë gjumë mund të jetë një mënyrë e dobishme për të hequr kilogramët e tepërt, sugjeron një studim i ri. Ekspertët zbuluan se shtimi i një ore ose më shumë gjumë në natë mund të reduktojë rreth

Read Full Article
Portokallet apo mandarinat? Ja cilat janë më të mira kundër virozave

Portokallet apo mandarinat? Ja cilat janë më të mira kundër virozave

Autoritetet e shëndetit publik thonë se në Shqipëri ka një qarkullim të virozave respiratore dhe rrufës. Përveç higjenës që ndihmon në parandalimin e shpërndarjes së virozave, njeriu mund të mbrohet edhe nëpërmjet ushqyerjes. Kjo e fundit duhet të jetë e

Read Full Article
Risitë e koleksionit të ri të “Chanel”

Risitë e koleksionit të ri të “Chanel”

Koleksioni i markës prestigjioze “Chanel”  pranverë/verë 2022 këtë vit nisi me modelen Charlotte Casiraghi, e cila qëndronte mbi një kalë.Shtëpia e modës së shpejti synon që të kapë nivelet e fitimit të vitit 2019 me koleksionin e ri. Kërkesa e

Read Full Article
Rita Ora vë në pah barkun e tonifikuar me poza plot stil para kamerës

Rita Ora vë në pah barkun e tonifikuar me poza plot stil para kamerës

Ajo ka qëndruar në Sidnei për gjashtë javët e fundit. Rita Ora ndau më shumë fotografi nga jeta e saj e re të enjten, teksa pozoi me një veshje lëkure mahnitëse. Këngëtarja e hiti “Hot Right Now” dukej e mrekullueshme

Read Full Article