Back to homepage

Posts From Xheneta Mirtezani

BE, info-sesione mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-së për Organizatat e Shoqërisë Civile

BE, info-sesione mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-së për Organizatat e Shoqërisë Civile

Shtatë info-sesione rajonale do të organizohen mbi Mekanizmin e Qëndrueshmërisë Civile të BE-sënë vende të ndryshme në gjysmën e parë të tetorit 2022. Këto ngjarje synojnë të informojnëorganizatat dhe të paraqesin më në detaje thirrjen për propozime. “Bashkimi Evropian ofron

Read Full Article
Tirana feston çeljen e negociatave me BE dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve me SHBA

Tirana feston çeljen e negociatave me BE dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve me SHBA

Sheshi “Skënderbej” është mbushur këtë mbrëmje me politikanë, zyrtarë, diplomatë e qytetarët që po festojnë hapjen e negociatave me Bashkimin Europian dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve me SHBA. Në skenën e dizajnuar me yjet e flamurit europian, teksa në sfond është

Read Full Article
Ju ku do të mbahet Eurovision 2023?

Ju ku do të mbahet Eurovision 2023?

Festivali i Këngës, Eurovision 2023 , do të mbahet në Mbretërinë e Bashkuar vitin e ardhshëm e jo në Ukrainë. Vendimi arsyetohet me gjendjen aktuale të luftës që mbizotëron atje.

Read Full Article
Jo më në ‘Për’puthen’, ja ku do e shohim Borën

Jo më në ‘Për’puthen’, ja ku do e shohim Borën

Javë më parë përfundoi edhe sezoni i “Për’puthen” që për sezone resht ishte nën moderimin e Bora Zemanit. Por aventura e saj televizive nuk përfundon këtu. Asaj i është besuar një tjetër format. Bëhet fjalë pët “Dancing with the Stars”,

Read Full Article
Si ta përdorim dhe sa i rëndësishëm është kremi kundër diellit?

Si ta përdorim dhe sa i rëndësishëm është kremi kundër diellit?

Kanceri i lëkurës është kanceri më i zakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po përhapet gjithnjë e më shumë. Sipas të dhënave, 20% e amerikanëve pritet të vuajnë nga kanceri i lëkurës. Problemi është global. Faktori kryesor

Read Full Article
I nxehti afrikan, 5 shenja të trupit që nuk duhen nënvlerësuar

I nxehti afrikan, 5 shenja të trupit që nuk duhen nënvlerësuar

Parashikohet se moti në ditët në vijim do të përfshihet nga vapa afrikane me temperatura më të larta se normalja. Temperatura mund të kalojë 40°, duke vendosur rekorde të reja. Një situatë anormale që kërkon vëmendje të tepërt. Përveç bezdisjeve

Read Full Article
Rina me fotografi të paedituara

Rina me fotografi të paedituara

Rap-artistja nga Istogu, Rina Balaj, prej disa ditësh ndodhet në Greqi për pushime. Ajo tashmë e ka bërë zakon që të sjell imazhe tërësisht të pa edituara, duke treguar se si duket trupi i saj pa ndonjë ndërhyrje, qoftë me

Read Full Article
Adriana në top-formë! Ndan foto me bikini

Adriana në top-formë! Ndan foto me bikini

Aktorja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, është tejet aktive në rrjete sociale. Ajo shpesh publikon fotografi të ndryshme, gjersa nuk mungojnë edhe të tilla nga përditshmëria. E njëjta së fundmi ka publikuar disa fotografi me bikini, ku

Read Full Article
Më në formë se kurrë, Beatrix Ramosaj ekspozon trupin, e veshur me bikini

Më në formë se kurrë, Beatrix Ramosaj ekspozon trupin, e veshur me bikini

Këngëtarja e njohur shqiptare, Beatrix Ramosaj ka marr sërish vëmendje me postimin e fundit në Instagram, teksa shfaqet me bikini ngjyrë të kuqe. Me pozat joshëse nën rrezet e diellit, ajo nuk ka nguruar të tregojë linjat perfekte trupore. Beatrix

Read Full Article
Ndryshimi i klimës, plazhe që zhduken dhe nxehtësi ekstreme. Turizmi në rrezik?

Ndryshimi i klimës, plazhe që zhduken dhe nxehtësi ekstreme. Turizmi në rrezik?

Plazhe që zhduken, nxehtësi ekstreme, uragane, pista skish që shkrijnë, të gjitha këto ndikojnë edhe tek industria e turizmit. Edhe pse jo në atë masë që ishte menduar. Kush do të shohë nga afër pasojat e ndryshimeve klimatike, duhet vetëm

Read Full Article