Back to homepage

Posts From Linda Limani

Edmond Dhrami me ekspozitë personale në Gostivar

Edmond Dhrami me ekspozitë personale në Gostivar

Piktori i mirënjohur shqiptar Edmond Dhrami, në Galerinë e Qendrës për Kulturë në Gostivar, çeli ekspozitën personale. Në prani të dashamirëve të artit të ardhur nga Gostivari dhe qytetet e tjera, ceremonia e hapjes kaloi në frymë impozante. “Falenderoj nga

Read Full Article
Bankat në RMV mund të rrisin normën e interesit

Bankat në RMV mund të rrisin normën e interesit

Bankat në Maqedoninë e Veriut nuk e përjashtojnë mundësinë e rritjes së normës së interesit që vlerësohet të jetë një nga masat kryesore për përballje me inflacionin që ka arritur në 16.8 përqind. Nga banka nuk sqarojnë se kur dhe

Read Full Article
17 vite ETC, surpriza, zbritje e dhurata për konsumatorët

17 vite ETC, surpriza, zbritje e dhurata për konsumatorët

17 Vite rrugëtim së bashku me ETC. Festa e vitit për ju. ETC – Gostivar i bashkohet festës së madhe të 17 vjetorit të themelimit të kompanisë Elkos Group. Kompania Elkos Group u themelua në vitin 1989 nga Ramiz Kelmendi.

Read Full Article
Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Me mbrëmjen finale ka përfunduar festivali i gjashtë ndërkombëtar i Teatrit “Othello”, në Gostivar, njofton Gostivari Sot Juria në përbërje Shengyl Ismaili, Vjollca Bekteshi Hamiti, Viktorija Stepanoska ndau çmimet e edicionit të sivjetshëm Aktorja më e mirë u shpallë Klimentina

Read Full Article
Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa mund të jetë duke përjetuar thatësirën më të rëndë në të paktën 500 vjet, tha Komisioni Evropian më 23 gusht. Ky reagim vjen teksa të dhënat e fundit shkencore kanë treguar se pothuajse dy e treta e kontinentit ndodhet

Read Full Article
Nga 30 Gusht deri 1 me Shtator do të bëhet deponimi i pensioneve

Nga 30 Gusht deri 1 me Shtator do të bëhet deponimi i pensioneve

Nga 30 gushti do të fillojë pagesa e pensioneve të gushtit. Pagesa do të bëhet në katër grupe deri më 2 shtator. Qeveria në seancën e sotme u rekomandoi bankave përmes filialeve dhe ekspoziturave të bankave të sigurojnë pagesë në

Read Full Article
Një trup i pajetë është nxjerrë nga Liqeni i Ohrit

Një trup i pajetë është nxjerrë nga Liqeni i Ohrit

Nga ujërat e Liqenit të Ohrit sot pasdite është nxjerrë trupi i pajetë i një gruaje, konfirmoi për MIA-n zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimoski. Sipas tij, trupi i pajetë ishte vërejtur rreth orës 16:00 në afërsi të Kaneos dhe

Read Full Article
Do të finansohen projekte infrastrukturore në tre Komuna

Do të finansohen projekte infrastrukturore në tre Komuna

Në seancën e sotme të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, me propozim të ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini, u miratua informacioni për prokurimin publik shumëvjeçar për financimin e aktiviteteve për ndërtimin e kanalizimit fekal

Read Full Article
Top fotografitë e bëra nga Dua Lipa në Kosovë e Shqipëri | Katalogu

Top fotografitë e bëra nga Dua Lipa në Kosovë e Shqipëri | Katalogu

Dua Lipa, fundin e muajt Gusht po e kalon në Kosovë e Shqipëri. Shkak i vizitës së stërzgjatur të Duës në dy shtetet shqiptare duket se është festivali “Sunny Hill” që sivjet krahas Prishtinës do të mbahet për herë të

Read Full Article
Dua Lipa na ç’mendi fare | FOTO SESION

Dua Lipa na ç’mendi fare | FOTO SESION

Le të shkojmë në festë, me këtë porosi dhe duke aluduar për festën e ditëlindjes, Dua Lipa ka tkurur rrjetet sociale me fotografi të jashtëzakonshme, shkruan Flaka Me fustan të zi, elegante dhe tepër tërheqëse, këngëtarja me famë botërore shfaq

Read Full Article