Back to homepage

Posts From admin

Mbledhje ne BDI-në e Gostivarit: Më të unifikuar dhe më e fortë se kurdoherë!

Mbledhje ne BDI-në e Gostivarit: Më të unifikuar dhe më e fortë se kurdoherë!

Në zyrat e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, sonte është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryetari Valdat Xhaferi në përbërje të zgjeruar, njofton Flaka Krahas anëtarëve të kryesisë, të pranishëm ishin edhe anëtarët e kryesisë qendrore të

Read Full Article
Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Analisti Agim Jonuzi: Maqedonasit vitin 2001 do ta kujtojnë derisa të ekziston bota | VIDEO

Në emisionin “Në qendër” [Во Центар] të gazetarit Vasko Eftov i pranishëm ishte analisti politik, Agim Jonuzi. E pjesa më e madhe e emisionit iu dedikua BDI, Ali Ahmetit dhe UÇK-së. Debati i ashpër mes Jonuzit dhe Eftovit u zhvillua

Read Full Article
Nga ASH mohojnë zërat për takim mes Ahmetit dhe Taravarit

Nga ASH mohojnë zërat për takim mes Ahmetit dhe Taravarit

Sot në disa media elektornike u shpërnda lajmi për një takim mes liderit të BDI, Ali Ahmeti dhe atij të ASH, Arben Taravari rreth mundësisë së hyrjes në qeveri të kësaj të fundit. Mirëpo, nga ASH konfirmuan për Flaka që

Read Full Article
Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Nga mesnata shtrenjtohet sërish Dizeli

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,59% në raport me vendimin e datës 5.10.2022. Çmimi i shitjes me pakicë i ЕURODIZELIT (D-Е

Read Full Article
Fillon protesta në Ohër para hapjes së Klubit – Mbreti Borisi i Tretë

Fillon protesta në Ohër para hapjes së Klubit – Mbreti Borisi i Tretë

Qindra qytetarë kanë filluar protesta kundër hapjes së Klubit – Mbreti Borisi I Tretë në Ohër. Partia opozitare “Levica” ka bërë thirrje për një protestë të madhe për shkak të hapjes së Klubit – Mbreti Borisi I Tretë në Ohër.

Read Full Article
Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Në ambientet e Drejtorisë së Infrastrukturës të Hekurudhave të Maqedonisë, drejtori Hari Lokvenec sot do të mbajë një konferencë, në të cilën do të shpallë fillimin e punimeve ndërtimore në dy seksionet e Korridorit 8. Një seksion është Kumanovë-Beljakovcë, dhe

Read Full Article
Petrovska në forum sigurie në Mal të Zi

Petrovska në forum sigurie në Mal të Zi

Ministrja e Mbrojtes, Sllavjanka Petrovska sot do të marrë pjesë në forumin rajonal politik dhe të sigurisë “2BS – Të jesh i sigurtë” në Budva, Mal të Zi. Petrovska do të mbajë fjalim në panelin “NATO i gatshëm për të

Read Full Article
Bekteshi dhe Kovaçevski në takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Bekteshi dhe Kovaçevski në takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me drejtorin e EMV-së, Vasko Kovaçevski, si dhe me Viktor Andonovin, këshilltar i kryeministrit për energjetikë, sot do të realizojnë takim me njërën nga kompanitë për furnizim të gazit natyror të cilën si

Read Full Article
Stojanovska e VMRO-DPMNE: LSDM po kërkon shpëtim dhe të ndajë përgjegjësinë

Stojanovska e VMRO-DPMNE: LSDM po kërkon shpëtim dhe të ndajë përgjegjësinë

Dafina Stojanovska nga VMRO-DPMNE, sonte në emisionin Rruga Drejtë në Alsat, tha se pavarësisht se problemet e BDI-së janë të brendshme, nuk duhet të harrojmë se BDI-ja është pjesë e qeverisë. Zjarri që ka filluar të digjet në BDI, ngadalë

Read Full Article
Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar Kovaçevski nesër do të ketë takim me kompaninë e gazit natyror, të cilin e ka treguar lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, njoftoi ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Bekteshi, siç tha ai,

Read Full Article