Hani një grusht arra në mëngjes dhe prisni 4 orë

Hani një grusht arra në mëngjes dhe prisni 4 orë

Për të parë të mirat e arrave në organizëm, duhet të bëni pikërisht kështu.

Në mëngjes pastroni katër apo pesë kokrra arra dhe konsumojini pa shtuar gjë tjetër.

Natyrisht që do ju duhet ta praktikoni disa ditë me radhë për të parë rezultatet.

Ky frut i thatë, ashtu si edhe të tjerët, përmban yndyrna të mira dhe nëse konsumohet në sasi të moderuar, është në gjendje të normalizojë yndyrnat e këqija që janë akumuluar në trup.

Pastrami nga këto yndyrna jo të mira, mbron nga sëmundjet kardiovaskulare dhe ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut si dhe të nivelit të kolesterolit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *