Këto janë përballjet më interesante që zhvillohen sot në top-ligat evropiane

Këto janë përballjet më interesante që zhvillohen sot në top-ligat evropiane

Sezonit nëpër ligat e futbollit po i vie fundi.

Sot dhe nesër do të zhvillohen ndeshjet e radhës në top-ligat më të forta në botë.

Në Premierligë, Manchester United ndeshet me Ëolves në shtëpi dhe kërkon me ngulm fitoren për të mbetur në zonën që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Chelsea, që e siguroi mbijetesën javën e kaluar, ndeshet me Nottinghamin, kurse Neëcastle i shkon Leedsit të rrezikuar për rënien nga elita e futbollit anglez.

Në Francë, Paris Saint-Germain do të ndeshet me Ajaccion. Nga minuta e parë pritet të startojë edhe Leo Messi, pas suspendimit që kishte marrë disa ditë më parë.

Në Gjermani, Bayern Munich përballet me Schalken dhe e ka detyrim fitoren.

Kurse, Dortmundi ndeshet me Borussia Monchengladbach.

Në Serie A, Milan udhëton për t’u ndeshur me Spezian, kurse Interi e prêt Sassuolon.

Në Spanjë, Real Madridi kërkon që me fitore eventuale ndaj Getafes, ta rikthejë pozitën e dytë në tabelë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *