Të shtëna me armë në fabrikën e Mercedesit në Gjermani, ka viktima

Të shtëna me armë në fabrikën e Mercedesit në Gjermani, ka viktima

Një person u vra dhe një tjetër u plagos nga të shtënat në fabrikën e Mercedes Benz në Gjermaninë jugore, raporton Reuters duke cituar mediat gjermane.

Ekipet e shpëtimit janë në vendngjarje në fabrikën 56 në Sindelfingen, e cila monton S-Class, sipas gazetës Bild.

Sipas një raporti në një gazetë gjermane duke cituar policinë, i dyshuari u ndalua pas të shtënave në fabrikë.

Ai shtoi se motivi i të shtënave është ende i paqartë.

Policia konfirmoi më parë në Twitter se një operacion ishte duke u zhvilluar në fabrikë, por nuk përmendi viktima.

Mercedes konfirmoi se ka pasur një incident në fabrikë dhe se është në kontakt me autoritetet, pa dhënë detaje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *