Roma shënon fitore në ndeshjen e parë ndaj Leverkusenit

Roma shënon fitore në ndeshjen e parë ndaj Leverkusenit

Roma ka bërë një hap tutje për të arritur në finalen e Ligës së Evropës këtë edicion

“Gjallorosët” triumfuan minimalisht 1:0 në shtëpi ndaj ekipit gjerman, Bayer Leverkusen, në ndeshjen e parë gjysmëfinale.

Goli i vetëm dhe i fitores për italianët erdhi në minutën e 63-të kur realizoi Bove.

Ndeshja e radhës luhet pas një jave në Gjermani, ku do të përcaktohet edhe ekipi që kualifikohet në finalen e madhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *