Mot me shi dhe vranësira

Mot me shi dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa juglindore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 10, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 13 deri 17 gradë celsius. Të premten dhe të shtunën moti pritet të jetë me diell dhe reshje lokale të shiut, do të ketë dhe rritje të temperaturave ditore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *