A do i përkrah ASH-ja ndryshimet Kushtetuese? Ja si përgjigjet Taravari

admin
By admin 27 Dhjetor, 2022 11:38

A do i përkrah ASH-ja ndryshimet Kushtetuese? Ja si përgjigjet Taravari

Në emisionin e mbrëmshë në Klan Debat, kryetari i Aelancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se ai do takohet me gjitha partitë politike dhe do të vendoset për ndryshimet Kushtetuese nëse do të votohen ose jo.

‘Ne e vendosëm  e kemi treguar dhe qëdrojmë në atë se do takojmë 1 nga 1 partitë politike dhe do vendosim, momentin që do kemi ofertë për Qeveri do vendosin organet partiake sepse ne nuk funksionojmë si Sulltan. Duhet antari i ASH-së të jetë vendim marrës” – tha Arben Taravari. /KlanMacedonia/

admin
By admin 27 Dhjetor, 2022 11:38