Rexhepi: Izet Mexhiti më ka qëndruar gjithmonë pranë

admin
By admin 6 Tetor, 2022 21:08

Rexhepi: Izet Mexhiti më ka qëndruar gjithmonë pranë

Kastriot Rexhepi në paraqitjen e tij sonte në emisionin “Rruga drejtë” në Alsat, në lidhje me bashkimin eventual të tij me ”grupin e zjarrit”, tha se me Izet Mexhitin ka patur gjithmonë raporte të mira, pavarësisht ndarjeve partiake.

“Në këtë takim jemi takuar me Izet Mexhidin, Blerim Bexhetin dhe mikun tim Alkon për kafe, por sigurisht edhe për situatën e krijuar politike, duke u siguruar që zhvillimet e fundit të mos kenë pasoja në rrugën integruese të vendit“, tha Kastriot Rexhepi.

Ai shtoi gjithashtu se Izet Mexhidi i ka qëndruar afër që nga momenti kur ka vendosur të mos votojë për rrëzimin e qeverisë vitin e kaluar dhe se në takimin e fundit kanë biseduar edhe për kalimin eventual në BDI, shkruan Alsat.

admin
By admin 6 Tetor, 2022 21:08