Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

admin
By admin 2 Korrik, 2022 20:32

Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të ndritshme në verë

Vera është një kohë e shkëlqyeshme për të zbardhur pak flokët ose për të marrë pikat kryesore që të përshtaten me shkëlqimin veror të lëkurës tuaj dhe të merrni ngjyrën e lakmuar të flokëve tuaj. Por si mund ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të freskët dhe të ndritshme gjatë stinës së verës?

Stilisti i flokëve të famshëm Marco Pelusi tha për The List se “Ndërsa shkojmë në verë, ne dëshirojmë tone më të lehta, më të ndritshme dhe më të ngrohta në flokët tanë”. Nga ana e tij, ai ndau këshillat më të mira se si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të freskët dhe me shkëlqim për më gjatë.

Si ta mbani ngjyrën e flokëve tuaj të freskët dhe të ndritshme në verë.

Vera do të thotë më shumë kohë në diell dhe në ujë. Kjo është arsyeja pse Marco Pelusi thekson se “Klori mund të bëjë kërdi në ngjyrën e flokëve. Flokët veprojnë si një sfungjer. Kështu që të paktën lajini flokët para se të futeni në pishinë”, duke shtuar se “nuk është ide e keqe t’i shtoni pak balsam flokëve tuaj të lagur për t’i mbajtur më shumë të mbrojtur”. “Ideja është të sigurohet një pengesë kundër klorit”, shtoi Pelusi. Askush nuk dëshiron flokë të gjelbër, apo jo?

Përveç kësaj, ngjyrosja e flokëve zakonisht i bën flokët tuaj më të thatë. Si mund ta trajtoni thatësinë sipas Pelusi? “Akoma më shumë kujdes. Sa më të thatë të jenë flokët tuaj, aq më të dobët janë dhe aq më shumë do të zbehen.” Kush e dinte se një balsam mund të mbrojë flokët tuaj nga klori, thatësia dhe ruajtja e ngjyrës?

Një tjetër informacion i rëndësishëm ka të bëjë me shampon që përdorni, duke shpjeguar se duhet “Sigurohu që po përdor një shampo të sigurt për ngjyrat. Shampo e gabuar mund të prishë lehtësisht ngjyrën e flokëve tuaj.”

admin
By admin 2 Korrik, 2022 20:32