Vjosa Berisha përcillet sot për në banesën e fundit

admin
By admin 30 Qershor, 2022 10:22

Vjosa Berisha përcillet sot për në banesën e fundit

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores Vjosa Berisha. Ceremonia e varrimit do të mbahet në orën 17:00 në varrezat e Prishtinës në Dragodan.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha: E enjte, 30 qershor, 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK); 15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK); 17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi). E pamja – datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1) nga 11:00-18:00h”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që regjisorja Vjosa Berisha, vdiq para pak ditësh në një spital në Londër, ku po kurohej për kancerin në vezore prej më shumë se një viti.

admin
By admin 30 Qershor, 2022 10:22