Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Linda Limani
By Linda Limani 5 Qershor, 2022 11:30

Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Karateisti i jashtëzakonshëm nga Gostivari, Isa Elmazi vazhdon me trofetë e veta në karrierën e tij të begatshme, edhe pse, në moshë të re.

Së fundmi, Isa Elmazi garues i KK Fati reprezentues i Maqedonisë së Veriut, 12 vjet Kategori, Kuite -47 kg u shpall kampion ballkanik duke kapur vendin e parë në kampionatin ballkanik që po mbahet në Boegrad të Sërbisë nga data 3 deri 5 qershor – 2022.

“Balkan Karate Championship 2022”, i takon Isa Elmazit i cili duke i fituar kater kundershtar me rezultate bindese arriti qe te plasohet ne vend te 1 dhe te shpallet kampion ballkani.

“Falemnderit trajnerit Arlind Huseini per punen e palodhshme dhe kontributin e dhene, falemnderit Klubit te Karatese Fati-Tetove gjithashtu falemnderit kampionit europijan Doan Osmani dhe karateistit Driton Halimi qe i qendruan prane gjate pregaditjeve per kete sfide”, shprehet për Lobi Sportiv, babai i Isës, Labinot Elmazi. Lobi Sportiv

Linda Limani
By Linda Limani 5 Qershor, 2022 11:30