Pamje nga aksidenti tragjik në Çajlë të Gostivarit

Pamje nga aksidenti tragjik në Çajlë të Gostivarit

Drejtuesi i aksidentit që ndodhi sonte rreth orës 19 në Çajlë, është transferuar në Klinikën Neurokirurgjike të Shkupit dhe është në rezik për jetë, njofton Gostivari Sot Ndërkohë tre shoqëruesit e tjerë që ndodhën në automjetin e aksidentuar janë me

Read Full Article
Qeveria vendosi, hiqen maskat

Qeveria vendosi, hiqen maskat

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka marrë sot vendim që të hiqen maskat. Maskat do të hiqen në ambientet e mbyllura dhe për nxënësit e shkollave të mesme. po ashtu Qeveria vendosi të shfuqizohet ndalesa për organizimin e

Read Full Article
Të dhënat e covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Të dhënat e covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit. ë dhënat janë si vijon: Raste të reja: 150Riinfektime: 27Të vdekur në 24 orët e fundit: 1Të vdekur të raportuar

Read Full Article
Stefanova kërkon dënimin më të lartë për Nikolla Gruevskin: Si kryeministër, është pasuruar në mënyrë të jashtëligjshme

Stefanova kërkon dënimin më të lartë për Nikolla Gruevskin: Si kryeministër, është pasuruar në mënyrë të jashtëligjshme

Gjykata Nikolla Gruevskit t’i shqiptojë dënim më të lartë, ndërsa për të akuzuarin Sasho Mijallkov dënimi të jetë më i lartë se ai që është paraparë, propozoi prokurorja publike Lile Stafanova në fjalët përfundimtare për lëndët “Parcelat në Vodno”. Njëherësh,

Read Full Article
Qeveria: Pagat në arsim i kemi rritur nga 3200 në 6400 denarë

Qeveria: Pagat në arsim i kemi rritur nga 3200 në 6400 denarë

Punonjësit në arsim dhe mbrojtja dhe edukimi i fëmijëve janë baza e zhvillimit të shoqërisë dhe potencialit cilësor njerëzor. Prandaj, një nga prioritetet kryesore të Qeverisë është rritja e vazhdueshme e pagave të mësuesve dhe edukatorëve dhe kujdestarëve, për të

Read Full Article