Moti sot do të jetë me vranësira i ftohtë dhe me reshje lokale, kryesisht me dëborë. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 6 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira, kohë pas kohe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Previous post Hyjnë në fuqi çmimet e reja të derivateve të naftës
Next post Sot shënohet 8 marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas
Close