Ky është parashikimi i motit për sot

admin
By admin 15 Shkurt, 2022 07:08

Ky është parashikimi i  motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor, më e theksuar do të jetë përgjatë Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 15 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

admin
By admin 15 Shkurt, 2022 07:08