Ky është parashikimi i motit për sot

admin
By admin 14 Shkurt, 2022 09:39

Ky është parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi jugor. Në viset malore do të ketë kushte për reshje të dëborës.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 5 deri në 12 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme. Në orët e pasdites vranësirat pritet të zvogëlohen.

Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë.

admin
By admin 14 Shkurt, 2022 09:39