Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Cilat janë 4 zakonet e këqija që jua shkurtojnë jetën me 6 vjet

Katër zakonet kryesore të pashëndetshme, pirja e duhanit, dieta e varfër, mungesa e stërvitjes dhe konsumimi i madh i alkoolit, i heqin njeriut mesatarisht rreth gjashtë vjet jetë, sipas një studimi të ri shkencor kanadez. Studiuesit, të udhëhequr nga profesori

Read Full Article
Pse disa njerëz kanë më shumë ftohtë se të tjerët?

Pse disa njerëz kanë më shumë ftohtë se të tjerët?

Keni veshur dy pulovra,  çorape të trasha dhe  xhup, por përsëri keni ftohtë? A e keni pyetur veten, “pse unë kam, ftohtë dhe të tjerët jo? Mjekja e greke, Anastasia Moschovaki, tregon arsyet kryesore, se pse disa kanë shumë ftohte

Read Full Article
Ide për ushqime të shëndetshme për fëmijët

Ide për ushqime të shëndetshme për fëmijët

Disa ide për ushqimet që fëmijët mund të marrin dhe ato që s’është mirë të marrin në shkollë, referuar ekspertëve të nutrocionit. 6 pjesët kyçe të nje dreke të shëndetshme në shkollë, përfshijnë:  fruta të freskëta; perime të freskëta; qumësht,

Read Full Article
Metoda të shpejta për shkrirjen e akullit në xhamin e makinës suaj

Metoda të shpejta për shkrirjen e akullit në xhamin e makinës suaj

Çfarë do t’ju nevojitet ? Shishe Ujë , uthull , alkool dhe kripë . Dimri ka ardhur  edhe pse shumë njerëz i pëlqejnë aktivitetet e ndryshme që sjell dëbora – udhëtimi me patinazh, ski dhe snowboarding – dëbora gjithashtu sjell

Read Full Article
Milionat e dasmave, ja kush janë këngëtarët që fitojnë më shumë

Milionat e dasmave, ja kush janë këngëtarët që fitojnë më shumë

Grumbuj parash të përfituara nga bakshishet në dasmat tradicionale shqiptare, përveç pagesës për të kënduar gjatë natës, janë fitimet e pallogaritshme që këngëtarët shqiptarë të dasmave marrin nga ahengjet e verës. Festat familjare, duke përfshirë edhe dasmat është bërë praktikë

Read Full Article
Shkon në fshat për të dëfryer fëmijët, bën zbulimin e shekullit

Shkon në fshat për të dëfryer fëmijët, bën zbulimin e shekullit

Kishte 10 vjet pa ushtruar pasionin e tij, gjetjen e monedhave dhe metaleve të çmuara me mjetet e posaçme, ato “metal detector” që tashmë shiten pothuajse kudo në treg. Por një ditë me diell, së bashku me tre fëmijët, ai

Read Full Article
S’kishte para për të paguar, 29-vjeçari e lë fëmijën e tij si garanci te taksisti

S’kishte para për të paguar, 29-vjeçari e lë fëmijën e tij si garanci te taksisti

Taksisti ka pritur të atin për rreth 40 minuta që t’i sjellë paratë dhe më pas ka shkuar në polici me fëmijën. Një situatë e pazakontë ndodhi një shofer taksie në Bratsk, në Siberinë lindore, kur një klient la një

Read Full Article
Këto shenja të zodiakut nuk kanë mëshirë në një marrëdhënie

Këto shenja të zodiakut nuk kanë mëshirë në një marrëdhënie

Gaforrja është emocionale dhe nëse ndihet sikur nuk po merr vëmendje të mjaftueshme, prisni një reagim të dhunshëm. Dashi gjithashtu nuk është një pikë e fortë durimi, ai është impulsiv dhe shpesh mund t’i thotë gjëra të shëmtuara partnerit të

Read Full Article
Gjërat që burrat duan më së shumti tek gratë

Gjërat që burrat duan më së shumti tek gratë

Të duash dikë varet jo vetëm nga aspekti fizik, por edhe nga qëndrime të ndryshme të rëndësishme që me siguri do të krijojnë atë person të mrekullueshëm, si atë që transmetoni, vizionin tuaj të jetës dhe shumë gjëra të tjera.

Read Full Article