Mercedes-Benz ka zbuluar të hënën makinën e re tërësisht elektrike Vision EQXX, e cila mund të udhëtojë deri në 648 milje me një karikim të vetëm.

Edhe pse ende një koncept, ky automjet pritet të vendosë rekordin për kilometrat e bëra me një karikim të vetëm. Aktualisht, Lucid mund të udhëtojë deri në 520 milje, ndërsa Tesla 402 milje me një karikim të vetëm.

Vision EQXX është me energji diellore dhe i projektuar me material të riciklueshëm dhe të qëndrueshëm.

Ky automjet i Mercedes pritet të dalë në rrugë rreth pranverës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Previous post Zbuloni xhinset që përshtaten në mënyrë perfekte me përmasat tuaja
Next post Ushqimet që duhet të vendosni në pjatën tuaj që të jeni plot energji gjatë ditës
Close