Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 189 gjoba, mes të cilave 73 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 34 për tejkalim të shpejtësisë, 25 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar edhe 5 gjoba për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 6 për vozitësit fillestar dhe katër për përdorim të celularit gjatë vozitjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Previous post Rita Ora sjell foto të festës së Krishtlindjeve ndër vite
Next post RMV, nga 1 janari 100 për qind mëditje më e lartë për punë të dielën në tregti
Close