Studentja e humbur amerikane gjendet e zhveshur në bodrumin e rrëmbyesit

Studentja e humbur amerikane gjendet e zhveshur në bodrumin e rrëmbyesit

Një burrë nga Utah në SHBA është arrestuar pasi një studente e zhdukur u gjet e zhveshur dhe e mbuluar me pisllëqe në shtëpinë e tij, njoftuan autoritetet. Madelyn Allen, 19-vjeçarja studente e uninversitetit Snow College është bashkuar tashmë me

Read Full Article
Izraeli planifikon dhënien e dozës së katërt të vaksinës

Izraeli planifikon dhënien e dozës së katërt të vaksinës

Izraeli ka thënë se planifikon të bëhet shteti i parë që ofron dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit, teksa ky shtet përgatitet për një valë infektimesh të nxitur nga varianti Omicron i këtij virusi. Ekspertët për pandemi në Izrael

Read Full Article
Limonadë me fara chia: Pija e mrekullueshme për më shumë energji dhe më pak toksina!

Limonadë me fara chia: Pija e mrekullueshme për më shumë energji dhe më pak toksina!

Kjo pije quhet bombë energjike, sepse trupi juaj pas pirjes së një gote do të marrë energji dhe forcë, derisa toksinat gradualisht do të zhduken nga organizmi Limoni është ar i vërtetë i natyrës, prandaj, pos që është burimi më

Read Full Article
Tortë me limon dhe kokos: Një ëmbëlsirë që kënaq të gjitha shqisat!

Tortë me limon dhe kokos: Një ëmbëlsirë që kënaq të gjitha shqisat!

Desert freskues dhe i lehtë, perfekt për të gjitha rastet! Përbërësit: – 1 filxhan 250 ml,– 125 g gjalpë (bën edhe margarinë),– 325 g (1 konservë) qumësht të kondensuar,– 250 g biskota të bluara;– 1 gjysmë filxhani miell kokosi,– 2

Read Full Article
Sallatë me quinoa dhe perime

Sallatë me quinoa dhe perime

Kjo sallatë është me vlera ushqyese. Është e shëndetshme, me proteina dhe elementë të tjerë të ushqyeshëm, si dhe tepër e shijshme. Përbërësit: ▪ Quinoa e zier▪ Domate▪ Kastravec▪ Avokado▪ Limon▪ Qepë e kuqe▪ Vaj ulliri Përgatitja: Presim në kubikë

Read Full Article
Supë pule që shëron trupin dhe ngroh shpirtin!

Supë pule që shëron trupin dhe ngroh shpirtin!

Gatuaj diçka “në lugë”, bëje shpirtin të lumtur Nevojiten: ▪ 1.5 litra ujë▪ 1 fileto e vogël pule▪ 1 tufë zarzavate (karotë, majdanoz, selino, rrënjë majdanozi)▪ 1 qepë▪ 1 vezë▪ 2 luge miell▪ erëza të thata, kripë, piper▪ majdanoz i

Read Full Article
Shenja delikate që partneri po ju gënjen: fërkon qafën ose prek gojën

Shenja delikate që partneri po ju gënjen: fërkon qafën ose prek gojën

Sipas ekspertëve të gjuhës së trupit, ka disa shenja shumë delikate të cilave duhet kushtuar vëmendje. Nëse partneri juaj ju fërkon hundën, prek qafën ose ju mbyll sytë, ka shumë të ngjarë që ai të mos jua thotë të vërtetën.

Read Full Article
Këto gjëra meshkujt i çmendin: Tri dëshira në seks të cilat patjetër duhet t’ua plotësoni

Këto gjëra meshkujt i çmendin: Tri dëshira në seks të cilat patjetër duhet t’ua plotësoni

Nuk janë qenie të komplikuara, përkundrazi janë shumë të thjeshtë andaj lehtë i kuptoni dëshirat e tyre në seks Ai më së shumti çmendet për… Seks nën dush Çdo mashkull e dëshiron trupin e femrës të lagur, por më së

Read Full Article
Seks gjatë menstruacioneve – a është punë e mençur?

Seks gjatë menstruacioneve – a është punë e mençur?

Seksi gjatë menstruacioneve është i mirë, aq më tepër i dëshirueshëm, tregojnë rezultatet më të reja të hulumtimeve profesionale Shumica e femrave mbase nuk do të pajtoheshin me këto konstatime, mirëpo studimet tregojnë që seksi gjatë atyre ditëve zbut ngërçet te

Read Full Article
Ja çfarë vagjine është e dëshirueshme për orgazëm të mirë!

Ja çfarë vagjine është e dëshirueshme për orgazëm të mirë!

Nëse nuk përjetoni orgazëm, është e mundshme që nuk është fare fajtor penisi, por vagjina juaj Një studim i bërë në Seksionin e anatomisë të Universitetit të Indianës, ka konstatuar që vendimtar është pozita e klitorisit në raport me traktin

Read Full Article