Lajm i mirë: Bill Clinton lirohet nga spitali

admin
By admin 17 Tetor, 2021 16:15

Lajm i mirë: Bill Clinton lirohet nga spitali

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Bill Clinton, është liruar nga spitali pas qëndrimit disa ditor, i cili ishte duke u trajtuar për shkak të infeksioneve urologjike.

Ai dhe bashkëshortja e tij Hillary Clinton, e lëshuan spitalin “Irvine Medical Center”, në juglindje të Los Angelosit, duke e mbajtur përkrahu njëri-tjetrin.

Ish-presidenti amerikan duke u larguar nga qendra mjekësore përshëndet me stafin e spitalit, raporton Dailymail.

admin
By admin 17 Tetor, 2021 16:15