Miss Holanda tërhiqet nga ëndrra e saj për të fituar Miss Bota: Nuk jam gati të vaksinohem

admin
By admin 8 Tetor, 2021 13:29

Miss Holanda tërhiqet nga ëndrra e saj për të fituar Miss Bota: Nuk jam gati të vaksinohem

“Miss World Holanda” i ka dhënë lamtumirën eksperiencës së saj në kompeticionin e bukurisë duke u shprehur se nuk do të vaksinohet në mënyrë që të mund të udhëtojë drejt finales së “Miss World” që mbahet në Porto Rico këtë vit.

21-vjeçarja, Dilay Willemstein, 21 vjeçe e dha vetë këtë njoftim përmes rrjeteve sociale duke thënë se nuk është gati që të bëjë vaksinën kundër Covid-19 dhe mund të mos jetë kurrë.

“Kjo është pjesërisht për shkak të detyrimit të vaksinimit … dhe personalisht nuk jam ende gati për këtë”, u shpreh ajo.

Modelja do të zëvendësohet nga Lizzie Dobbe, e cila zuri vendin e dytë në konkursin kombëtar të Holandës i cili përfundoi në korrik.

Modelja do të zëvendësohet nga Lizzie Dobbe, e cila zuri vendin e dytë në konkursin kombëtar të Holandës i cili përfundoi në korrik.

admin
By admin 8 Tetor, 2021 13:29