Lëkundje tërmeti në Kroaci

admin
By admin 6 Tetor, 2021 20:49

Lëkundje tërmeti në Kroaci

Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter goditi Kroacinë mbrëmjen e kësaj të mërkure.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra ishte 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

Lëkundje të lehta janë ndier në Mostar dhe Sarajevë.

admin
By admin 6 Tetor, 2021 20:49