Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter goditi Kroacinë mbrëmjen e kësaj të mërkure.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra ishte 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

Lëkundje të lehta janë ndier në Mostar dhe Sarajevë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Previous post Familja e çuditshme, mamaja, vajza dhe motra ndajnë të njëjtin burrë
Next post Leonora nuk po di të plaket, iu shkrinë me bukurinë e saj
Close