Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari!

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me…

45 kafshime nga qentë endacakë për 5 muaj në Tetovë dhe 23 kafshime në Gostivar

Vazhdojnë denoncimet për kafshimet nga qentë endacak. Dy raste janë denoncuar vetëm gjatë ditës së…

Ndërkombëtarët me porosi të qartë ndaj kreut të VMRO-DPMNE: Përkrahni ndryshimet kushtetuese

Janë shtuar zërat diplomatike ndaj opozitës maqedonase që të përkrahen ndryshimet kushtetuese. Dita ditës, zyrtar…

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të…

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë, tualete të lëvizshme me qira. Zgjidhje për kantieret e ndërtimit

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë kompania “Urban Logistics” ka vendosur në…

Sjellje shkatërruese! Studentët serbë dhe kroatë demoluan hotelin në Ohër, pamje nga kaosi

Sjellje shkatërruese kanë treguar disa studentë serbë dhe kroatë, të cilët kanë qëndruar në Ohër…

Arrestohet 35 vjeçari, dërgohet në burgun e Tetovës

Të hënën rreth orës 17 e 30 minuta, në fshatin Zhelinë, me urdhër të Gjykatës…

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe reshje shiu

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje…

Jehona e zgjedhjeve në Turqi e pranishme edhe në Gostivar. Përkrahje për Recep Tayyip Erdogan

Qendrat e votimit në të gjithë Turqinë do të hapen të dielën në orën 08:00…

Ngjitëse “NMK” në vend të targave të reja, do të kursehen qytetarët

Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut po shqyrton mundësinë e aplikimit të stikerëve ngjitës…

Mashtroi të riun nga Maqedonia e Veriut dhe “i zhvati” 10 mijë euro, arrestohet 46 vjeçarja në Elbasan

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 46-vjeçare e cila mashtroi përmes rrjeteve sociale…

Moti sot me diell dhe vranësira mesata…

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare të cilat pasdite do të rriten dhe do…

Burri vret me sëpatë motrën e gruas

Tefik Tashi e goditi me sëpatë disa herë kunatën e tij, ndërsa e pranishme ishte edhe motra e viktimës. Kjo e fundit thotë se 58-vjecari

Fiton Erdogani? Rezultatet paraprake: Është në avantazh, pjesëmarrja 90%

51.14% Rexhep Tajip Erdogan, 43.05% sfidanti i tij Kemal Kilicdaroglu: rezultatet paraprake të zgjedhjeve të…

Turqia sot në zgjedhje! Vendoset e ardhmja me ose pa Erdoganin, pas 20 vitesh në pushtet

Turqit po votojnë në zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e tyre moderne, për të…

Rënie e madhe e çmimit të gazit në Europë, por krizës nuk i ka ardhur fundi

Çmimi i gazit në Evropë ka rënë në nivelin e çmimit të verës së dy…

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Keni menduar se ju dhe një mik kishit pikëpamje të ngjashme, por ata nuk mund të shohin një çështje të caktuar me sytë tuaj.

V.I.P nga Flaka